Admonter Parkiet

Admonter Logo

Admonter - zrównoważone podłogi z naturalnego drewna produkowane w Austrii!

"Najlepszy projektant natury" to motto tego austriackiego producenta produktów premium! Innowacyjne przedsiębiorstwo Admonter Holzindustrie AG jest częścią liczącego już 1000 lat benedyktyńskiego opactwa Admont w pięknej Styrii. Firma Stift Admont (w skrócie STIA ), która rozpoczęła swoją działalność w 1972 r., ma znacznie dłuższą tradycję: drewno z lasów otaczających austriacką wspólnotę rycerską Admont w Górnej Styrii już od wielu stuleci było wykorzystywane do produkcji rzemieślniczej w klasztorze. W 1874 r. tamtejsze opactwo benedyktyńskie rozpoczęło przemysłową obróbkę drewna w ramach własnej produkcji. Zrównoważone produkty z drewna wykonane z wysokiej jakości drewna naturalnego to nadal główna kompetencja firmy Admonter Holzindustrie AG, która została założona w 2017 roku. Firma o bogatej tradycji oferuje trwałe produkty o innowacyjnej, designerskiej jakości, przeznaczone do wysokiej jakości wyposażenia wnętrz w obiektach prywatnych i komercyjnych.

Jakość, rzemiosło i odpowiedzialność ekologiczna z Admont w Górnej Styrii

Wyjątkowa jakość, wielowiekowe rzemiosło i odpowiedzialność ekologiczna to cechy charakterystyczne nowo założonej firmy z Admont w Górnej Styrii. Tradycyjny austriacki producent podłóg z naturalnego drewna opiera się na najlepszych regionalnych zasobach, zrównoważonym rozwoju ekologicznym, tradycyjnym rzemiośle i innowacyjnym wzornictwie:

  • Ekskluzywne podłogi z naturalnego drewna
  • atrakcyjne rozwiązania schodów drewnianych
  • panele ścienne i sufitowe
  • Panele akustyczne
  • drzwi wewnętrzne

wykonane z austriackiego drewna wysokiej jakości stanowią najwyższej klasy produkty firmy Admonter. Zrównoważona produkcja z lokalnego drewna jest istotną kwestią dla firmy, która należy do bogatego w tradycje klasztoru benedyktynów z największą na świecie biblioteką klasztorną. Dla doświadczonych specjalistów z Admont zrównoważony rozwój oznacza, że w jednym roku ścina się tylko tyle drewna, ile wyrośnie tam ponownie w tym samym roku. Wszystkie podłogi z naturalnego drewna firmy Admont są certyfikowane znakiem PEFC dla szczególnie zrównoważonej gospodarki leśnej. Surowce do produkcji naturalnych podłóg klasy premium firmy Admont pochodzą wyłącznie z lasów regionu, w którym prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Zadowolenie klientów, wysoka jakość produktów oraz odpowiedzialność za region i pracowników wyznaczają misję firmy. Zrównoważone i ekologiczne zarządzanie jest głęboko zakorzenione w codziennej rutynie firmy - zgodnie z chrześcijańskimi wartościami społecznymi mnichów benedyktyńskich, którzy od wieków myślą długoterminowo i przyszłościowo.

Solidne i trwałe podłogi z naturalnego drewna w najlepszej jakości designerskiej

Naturalne podłogi firmy Admonter Holzindustrie AG otrzymały już liczne nagrody za wzornictwo i zrównoważony rozwój. Prawie 300 pracowników przetwarza około 1000 metrów sześciennych drewna tygodniowo w zakładzie w idyllicznym Admont w Górnej Styrii. Typowe dla wysokiej jakości podłóg z naturalnego drewna z Admont w Austrii jest klejenie uprzednio starannie przyciętych i wysuszonych lameli w trzech warstwach. Technika ta zapewnia podłogom drewnianym wysoki stopień stabilności i niezmiennie doskonały układ spoin, nawet przy zmiennych temperaturach i wilgotności. Stabilne deski Admont są następnie indywidualnie wykańczane na wiele różnych sposobów w trakcie produkcji. Szeroki wybór różnych gatunków drewna, takich jak dąb, modrzew, sosna szwajcarska, wiśnia czy orzech, w połączeniu z indywidualnymi technikami obróbki tworzą podłogi premium, które nie są powszechnie spotykane, są solidne jak skała, a jednocześnie wyróżniają się z tłumu. Austriacki specjalista w dziedzinie podłóg naturalnych produkuje obecnie około 1,5 miliona metrów kwadratowych wysokiej jakości podłóg drewnianych rocznie dla klientów na całym świecie. Firma Admonter zaopatruje i zachwyca wymagających klientów przede wszystkim w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech, ale także w Australii, Chinach i USA. Firma, której hasło brzmi "Najlepszy projektant natury", już kilkakrotnie otrzymała nagrodę za wzornictwo najwyższej klasy - Reddot Award.

Ekskluzywne podłogi z naturalnego drewna dla wymagających klientów w szerokim wyborze

Austriacki producent parkietów oferuje ekskluzywne podłogi z naturalnego drewna, deski i boazerie do wysokiej jakości wykończenia wnętrz w pomieszczeniach prywatnych i profesjonalnych. Nie ma znaczenia, czy szukasz wyjątkowej wykładziny podłogowej do hotelu, wiejskiego domu czy miejskiego loftu. Innowacyjne i tradycyjne przedsiębiorstwo zajmujące się drewnem naturalnym dysponuje odpowiednim materiałem do autentycznego i zrównoważonego projektowania wnętrz na wysokim poziomie. Wszechstronny wybór obejmuje zarówno "przytulne i przyziemne", jak i "awangardowe i designerskie". Dzięki temu produkty producenta klasy premium z Admont stanowią ponadczasową, zrównoważoną alternatywę o wysokich standardach jakościowych.

Styryjskie podłogi z naturalnego drewna cieszące się światową renomą

Jeśli szukasz wysokiej jakości parkietu z naturalnego drewna o trwałej jakości wzorniczej, prędzej czy później natkniesz się na renomowane podłogi naturalne Admont. Producent z Górnej Styrii, posiadający kilka flagowych sklepów w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech, konsekwentnie koncentruje się na

  • najwyższa jakość drewna
  • najlepsza jakość wykonania przy użyciu tradycyjnych i innowacyjnych technik
  • zrównoważony rozwój
  • przyjazność dla środowiska
  • wybitne wzornictwo

Ponieważ jakość i trwałość to kwestie bliskie sercu firmy Holzindustrie AG z klasztoru benedyktynów w Admont, udziela ona 30-letniej gwarancji na wszystkie produkty w sektorze mieszkaniowym. Producent jest zawsze świadomy swojej odpowiedzialności społecznej i ekologicznej. Podłoga drewniana firmy Admont przyczynia się do zachowania bioróżnorodności zwierząt i roślin oraz do zachowania naturalnego siedliska z holistycznym czynnikiem rekreacyjnym. Natura, środowisko naturalne i jakość zdrowego życia są dla firmy ważne. Podłogi, które zostały przebadane pod kątem zawartości substancji szkodliwych i emisji, otrzymały austriackie oznakowanie ekologiczne przyznawane przez Federalne Ministerstwo Rolnictwa, Leśnictwa, Środowiska i Gospodarki Wodnej (BMLFUW) za bezpieczeństwo zdrowotne i ekologiczne wszystkich produktów.