Classen

Classen Logo

Marka stworzona w Niemczech

Jeśli jakość i wzornictwo są dla Ciebie wyznacznikiem innowacyjnego projektowania wnętrz, z grupą firm CLASSEN© z Niemiec poczujesz się jak w domu. Jako dostawca i producent wyrobów z naturalnego drewna oraz wysokiej jakości podłóg designerskich, organicznych i winylowych, firma jest również jednym z wiodących na świecie dostawców podłóg laminowanych Made in Germany.

Firma, której siedziba znajduje się w Kaiseresch w Nadrenii-Palatynacie, łączy innowacje produktowe wyznaczające trendy z integracją centrum projektowego zajmującego się dystrybucją i drukowaniem podłóg laminowanych i designerskich przy użyciu najnowocześniejszych przemysłowych technik druku cyfrowego. W zakładzie w Baruth, położonym niedaleko Berlina, sprzedaje się i oferuje na całym świecie ponad 80 milionów metrów kwadratowych wysokiej jakości wzorów, co czyni Grupę CLASSEN jednym z wiodących światowych dostawców w tej branży.

Zgodnie z własnym credo, firma postrzega siebie jako globalnego partnera "handlu kwalifikowanego". Odnowienie i optymalizacja procesów produkcyjnych, a także wprowadzenie licznych patentów poprzez promowanie kreatywnego podejścia to część sukcesu rynkowego, który sprawił, że producent marki szybko stał się liderem innowacji w branży. Produkty niemieckiej firmy CLASSEN©, zajmującej się obróbką drewna, są zatem czymś więcej niż tylko wzornictwem, ale technologicznymi arcydziełami rzemiosła, którego handel stał się globalny.

Od pomysłu do produktu - mistrzowskie osiągnięcie

Oprócz jakości materiałów i wyjątkowego wzornictwa, filozofia grupy firm opiera się na dodatkowych korzyściach dla partnera handlowego i użytkownika końcowego. Oprócz lojalności wobec lokalizacji i związanego z tym utrzymania i zapewnienia miejsc pracy w Niemczech, oznacza to: certyfikowaną jakość (CLASSEN-Certified-Quality, CCQ) w postępowaniu z surowcem drzewnym aż do gotowej, zapakowanej podłogi. Najważniejszymi kryteriami tego łańcucha produkcyjnego są zrównoważony rozwój i produkcja niskoemisyjna.

Podstawą certyfikowanej jakości surowca jest drewno, które w całości pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej. W szczegółach oznacza to: ochronę lasów tropikalnych poprzez ochronę żyjących w nich drzew tropikalnych. Firma kojarzy "Niebieskiego Anioła" z produkcją niskoemisyjną w ramach zrównoważonego cyklu materiałowego, co znajduje odzwierciedlenie w produkcji, łańcuchu dostaw oraz wyborze lokalizacji.

W procesie produkcyjnym decydującą rolę odgrywają krótkie trasy transportowe oraz niskoemisyjne technologie produkcji, które są następnie przetwarzane w sposób przyjazny dla środowiska poprzez recykling resztek drewna w bioelektrowni. Wynikiem takiego zrównoważonego zarządzania, oszczędzającego zasoby naturalne, jest sprawdzona jakość produktów Made in Germany, która jest przedmiotem ciągłych kontroli jakości przeprowadzanych przez zewnętrzne instytucje kontrolne, takie jak Eco Institute Cologne czy EPH Dresden.

Rozwiązania dla przestrzeni życiowej wykorzystujące opatentowane technologie produkcji

Gdy mamy do czynienia z cennym surowcem, jakim jest drewno, innowacje zaczynają się od technologii i jej integracji z procesem produkcyjnym. Dzięki opatentowanej technologii produkcji LLT (skrót od Liqid Laminate Technology), lider branży prześciga się w zakresie ochrony emisji i efektywności energetycznej. Dzięki połączeniu procesów pracy, które początkowo były oddzielne, firmie udało się połączyć jakość produkcji i zrównoważony rozwój w sposób ekonomiczny.

Specjaliści z branży wnętrzarskiej udowadniają, że ten innowacyjny postęp ma również pozytywny wpływ na jakość wzornictwa dzięki strukturom powierzchni o najwyższej jakości. Reprodukcje naturalnych surowców, takich jak skóra i kamień, są równie ważnym elementem tej koncepcji, jak powierzchnie o drobnych porach lub chromowane. Struktur stawia na klasyczne wzory, jak również na panującą modę, którą firma rozpoznaje na wczesnym etapie i wie, jak wdrażać w sposób ukierunkowany.

Wdrożenie dużych ilości powierzchni w ramach logistycznego celu produkcji cyfrowej sprawia, że dekor tego producenta jest również interesujący dla nabywców hurtowych. Mając zawsze na uwadze zrównoważony rozwój, system Eco firmy Classen realizuje ekologiczny cykl produkcyjny w zintegrowanym zakładzie produkcyjnym.

Łatwość użytkowania produktów Classen

Easy Connect i Megaloc to nazwy dwóch opatentowanych systemów instalacyjnych, które są niezwykle łatwe w użyciu i cieszą się uznaniem na całym świecie. Easy Connect to bezklejowe połączenie przegubowe, a Megaloc wyznacza nowe standardy dzięki rozwiązaniu umożliwiającemu szybką instalację: "włóż na miejsce, zatrzaśnij i gotowe".

Oprócz łatwości użytkowania, marka ta cieszy się uznaniem producentów za wysokiej jakości wzornictwo. Jako zwycięzca konkursu German Design Awards 2019 z serią Neo Vario, firma została nagrodzona w kategorii "Wyróżnienie specjalne". Oprócz tego produktu grupa kreatywna Classen codziennie opracowuje nowe projekty salonów w takich dziedzinach, jak: Podłogi laminowane, podłogi dekoracyjne, podłogi winylowe oraz płytki ścienne i podłogowe.

Zbiory:

  • SPEKTRUM - Zaprojektuj swoje życie
  • ECO.LAMINAT - Moja wytrzymała podłoga
  • VISIOGRANDE - Czy to naprawdę laminat?

kreatywne umysły firmy stworzyły podłogi laminowane "na każde życzenie". Jeśli znakiem rozpoznawczym SPEKTRUM jest jego autentyczna, naturalna i łatwa w czyszczeniu struktura, to płytka laminowana VISIOGRANDE pokazuje prawdziwą autentyczność poprzez atrakcyjne wzory i dekory. Z kolei naturalne drewno w przypadku ECO.LAMINATE wydaje się być świadomym zwrotem w kierunku naturalności ze wszystkimi jej zaletami.

Z kolei podłogi projektowe producenta marki o następującej nazwie czyta się jak prawdziwe wizje przyszłości:

  • EVO - Cicha podłoga
  • NEO 2.0 - naturalna podłoga projektowa
  • ECO.COMFORT - Moja cicha podłoga
  • ECO.SONO PRO - podłoga premium

i wzbogacić pomieszczenie o innowacje w postaci nowo opracowanego materiału CERAMIN® (NEO 2.0) o wytrzymałej i wodoodpornej powierzchni lub wyjątkowo wytrzymałej powierzchni PentaTec o lepszej klasie użytkowania 34 (ECO.SONO PRO). Dwa modele o cichych stopach EVO i ECO.COMFORT to obietnica komfortu w salonie dzięki zastosowaniu warstwy naturalnego korka, która redukuje do minimum odgłos kroków.

Wśród podłóg winylowych znajdują się dwie kolekcje:

  • GREENVINYL - Dla zdrowego stylu życia
  • ECO.VINYL - Moja podłoga do zdrowego życia

są pierwszymi podłogami winylowymi w swojej klasie, które otrzymały nagrodę "Błękitnego Anioła". Kreacja podłóg GREENVINYL koncentruje się na wysokiej jakości, szczególnie w zakresie wyglądu i wrażenia w dotyku, dzięki wspaniałemu cyfrowemu wzornictwu. ECO.VINYL, podobnie jak GREENVINYL, jest zdrowym, wodoodpornym rozwiązaniem bez użycia plastyfikatorów i PVC.