HARO

Haro Logo

Haro, inspirujące produkty od ponad 150 lat

Kamień węgielny pod budowę firmy Haro, Hamberger Flooring GmbH & Co KG położono w Rosenheim w 1866 roku. Firma założona niegdyś przez Paula Hambergera jako małe przedsiębiorstwo rodzinne jest do dziś, po ponad 150 latach, firmą rodzinną zarządzaną przez właściciela. Poza tym jednak wiele się zmieniło. Tradycyjne przedsiębiorstwo od dawna stało się wiodącym producentem parkietów w Niemczech i jednym z 10 największych w Europie. Hamberger Flooring GmbH & Co KG jest spółką zależną firmy Hamberger Industriewerke GmbH, do której należą również firmy Hamberger Retail, Hamberger Sanitary oraz dział rolnictwa i leśnictwa. W rezultacie grupa firm, zatrudniająca 2700 pracowników, rozwinęła się do rozmiarów największej niemieckiej firmy, eksportującej swoje cenne produkty do ponad 90 krajów na całym świecie.

Zrównoważony rozwój i środowisko

Temat ten nie jest nowy dla producenta podłóg, ponieważ firma od ponad 150 lat angażuje się w działania proekologiczne. Dla tych, którzy pracują z materiałami naturalnymi, motto firmy brzmi: "nie można pracować wbrew naturze, ale trzeba pracować z naturą". Ta maksyma do dziś determinuje codzienną praktykę firmy. Odpowiednie certyfikaty, takie jak "Błękitny Anioł", potwierdzają te kompetencje w zakresie ochrony środowiska.

Konkretnie oznacza to
 • Stosowanie drewna zgodnego z PEFC (zrównoważona gospodarka leśna)
 • Wykorzystanie drewna krajowego, które ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko ze względu na krótsze drogi transportu.
 • najnowocześniejsze technologie produkcyjne dobrane z myślą o ochronie środowiska
 • Od 1971 r. producent podłóg wykorzystuje odpady drzewne powstające podczas produkcji do wytwarzania ekologicznej energii elektrycznej, która jest również wprowadzana do publicznej sieci energetycznej.
 • elektrownia wodna na terenie firmy jest również wykorzystywana do przyjaznego dla środowiska wytwarzania energii elektrycznej
 • W procesie przetwarzania nie są stosowane żadne szkodliwe dla środowiska substancje zanieczyszczające.
Innowacje

W zakresie innowacji firma Hamberger Flooring GmbH & Co. KG jest zawsze zainteresowana realizacją życzeń klientów, ich potrzeb i rozwoju społecznego poprzez zastosowanie nowych pomysłów i technik oraz tworzenie innowacji przyszłości, które zaspokajają potrzeby i poprawiają jakość życia. W ten sposób firma nigdy nie goni za trendami, lecz je wyznacza. W tym procesie największy niemiecki producent podłóg wprowadził w ostatnich latach na rynek liczne, zdecydowane nowości. Obejmują one specjalny parkiet spa do wszystkich pomieszczeń łazienkowych, wysokiej jakości podłogi premium oraz ekologiczne serie pielęgnacyjne, takie jak "clean & green". W coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie kładzie się również nacisk na życie bez barier, które wspiera wszystkich zainteresowanych w ich wysiłkach na rzecz prowadzenia niezależnego życia. W ten sposób producent zręcznie pokazuje, jak można w przekonujący sposób połączyć rzeczy atrakcyjne, praktyczne i piękne. Ta średniej wielkości firma rodzinna opracowała również wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie komfortowego układania, użytkowania i pielęgnacji podłóg.

Serwis

Dla producenta podłóg bardzo ważne jest, aby zawsze pozostawać w kontakcie ze swoimi klientami. Na przykład "Inspiracje" to popularny, bezpłatny magazyn lifestylowy, który nie tylko dostarcza informacji o najnowszych trendach w stylu życia i projektowania, ale także zawiera wiele interesujących artykułów na temat różnych dziedzin życia i ciekawych miejsc.

Aktualny katalog podłóg Haro

Wszyscy, którzy chcą odmienić swój dom i szukają nowej, zdrowej i wytrzymałej wykładziny podłogowej, znajdą tu zarówno klasykę, jak i nowości. Obejmują one różnorodne, charakterystyczne

 • parkiet,
 • solidne podłogi laminowane,
 • fascynujące płytki drewniane Celenio,
 • podłogi z korka naturalnego
 • do podłóg projektowych Disano

Klienci mogą pobrać katalog jako katalog online lub otrzymać najnowszy katalog drukowany.

Dzięki aplikacji firmowej na tablety i smartfony każdy może łatwo i wygodnie uzyskać pełny przegląd całego pakietu produktów firmy Hamberger Flooring GmbH & Co. KG, nawet będąc w podróży. Jest to element przyjazności obsługi przez producenta podłóg. Inne możliwe pytania, od instalacji po wskazówki dotyczące czyszczenia i środki do pielęgnacji wysokiej jakości podłóg, są przedstawione w łatwych do zrozumienia instrukcjach wideo.

Naturalny wystrój wnętrz

Producent podłóg oferuje tutaj przytulność i atmosferę dzięki drewnianym deskom podłogowym, które jako elementy wystroju ścian również roztaczają wyjątkową aurę.