Podłogi winylowe Parador

 

Podłogi winylowe Parador o sprawdzonej jakości

Czy istnieje idealna podłoga, która wygląda dobrze, a jednocześnie jest odporna na zużycie? Płyty winylowe Parador to idealny wybór dla osób o najwyższych wymaganiach. Pierwszorzędne wykonanie i wysokiej jakości materiały składają się na elastyczny produkt. Liczne dekory stwarzają nieograniczone możliwości dla własnej kreatywności. Impregnowane krawędzie chronią materiał przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. Wytrzymały winyl zapewnia wysoką klasę użytkowania i gwarantuje długotrwałą przyjemność. Łatwe w pielęgnacji powierzchnie stanowią nieocenioną pomoc dla alergików i są idealne dla gospodarstw domowych z dziećmi lub zwierzętami. Klej winylowy typu "click" można niemalże samodzielnie zainstalować.

 • Wykładzinę tę można szybko i łatwo zamontować.
 • Podłoga winylowa typu "click" firmy Parador dobrze radzi sobie z wyrównywaniem wszelkich nierówności podłoża. Oszczędza to pracy związanej z przygotowaniem podłoża.
 • Te wykładziny podłogowe mają zintegrowaną izolację akustyczną. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie trzeba instalować oddzielnej izolacji akustycznej.
 • Winylowe wykładziny podłogowe Click są wytrzymałe i trwałe.
 • Zabezpieczenie przed pęcznieniem zapewnia, że wilgoć nie przedostanie się do podłogi od góry.
 • Bezspoinowe przejścia między deskami umożliwiają układanie dużych, równych powierzchni.
 • Winyl klik-klak firmy Parador jest oferowany w wielu różnych wzorach.
 • Wszystkie wykładziny Click Vinyl firmy Parador są wyposażone w zintegrowaną izolację akustyczną z korka.

Co to są klasy użytkowania?

Klasa użytkowania, oznaczana skrótem NK, to termin, z którym można się spotkać w odniesieniu do wykładzin podłogowych. Klasa użytkowania wskazuje, do jakiego miejsca i do jakiej intensywności użytkowania przeznaczone jest dane pokrycie podłogowe. W tym przypadku 2 oznacza użytek prywatny, 3 użytek komercyjny, a 4 użytek przemysłowy.

To rozróżnienie jest ważne, ponieważ stres w poszczególnych obszarach jest bardzo zróżnicowany. Na przykład w sektorze przemysłowym na wykładzinie podłogowej mogą stać ciężkie maszyny. Ponadto wytrzymałość obciążenia jest podzielona na trzy kategorie - od 1 = małe obciążenie, przez 2 = normalne obciążenie, do 3 = duże obciążenie. Na przykład w pomieszczeniach mieszkalnych 23 oznacza, że podłoga może wytrzymać duże obciążenia, np. w strefie wejściowej. Wybór winylowej wykładziny podłogowej, która została zaprojektowana tak, aby wytrzymać większe obciążenia, nie jest krytyczny. Z drugiej strony, nie należy wybierać pokrycia przeznaczonego do lżejszych obciążeń.

Przydatne akcesoria do podłóg winylowych Parador

 • Folia PE o grubości 0,1 mm do 02 mm jako bariera przeciwwilgociowa
 • Listwy przypodłogowe jako przejście od wykładziny podłogowej do ściany.
 • Profile przejściowe do tworzenia przejścia między dwoma wykładzinami podłogowymi o tej samej wysokości.
 • Profile kompensacyjne jako przejście między dwoma wykładzinami podłogowymi o różnych wysokościach.

Co to jest bariera przeciwwilgociowa?

Bariera przeciwwilgociowa, zwana również paroizolacją, to cienka folia PE, która zapobiega przenikaniu wilgoci z podłoża do wykładziny podłogowej. Jest to ważne w przypadku instalacji pływającej na jastrychu lub na ogrzewaniu podłogowym. W przypadku klejenia na całej powierzchni klej działa jak bariera przeciwwilgociowa.

Więcej słownictwa budowlanego: Wilgotność resztkowa i gotowość do pokrycia

Każda wylewka zawiera wodę. Wiele z nich bezpośrednio po ułożeniu lub wylaniu, mniej później. Dlatego też wylewka musi najpierw wyschnąć, zanim będzie można po niej chodzić lub przykryć ją wykładziną podłogową. Czas trwania tego procesu suszenia zależy od temperatury i wilgotności powietrza. W każdym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że zajmie to od czterech do ośmiu tygodni. Ilość wody, która po wyschnięciu pozostaje w jastrychu, nazywana jest Wilgotność resztkowa. W celu ułożenia winylowej wykładziny podłogowej wartość ta nie powinna przekraczać 2% w przypadku jastrychu cementowego i powinna być mniejsza niż 0,5% w przypadku jastrychu na bazie siarczanu wapnia. (W przypadku innych pokryć podłogowych mogą obowiązywać inne wartości).

Gdy wilgotność resztkowa spadnie do punktu, w którym można położyć okładzinę podłogową, j astrych jestgotowy do pokrycia.

Jak układać podłogę winylową Parador

Właściwe przygotowanie jest niezwykle ważne dla udanej instalacji podłogi winylowej. Jeśli wykładzina ma być układana w nowym budynku, jastrych musi osiągnąć stan "gotowości do układania". W razie wątpliwości należy zlecić określenie wilgotności resztkowej profesjonaliście. Jeśli zainstalujesz podłogę winylową Parador na zbyt mokrym jastrychu, ulegnie ona takiemu uszkodzeniu, że będziesz musiał ją wymienić.

Podłoże, na którym ma być ułożona wykładzina podłogowa, musi być twarde, równe, czyste i suche. Drewniane deski podłogowe, płytki ceramiczne lub kamienne mogą służyć jako podłoże pod podłogę winylową. Należy usunąć stare pokrycia plastikowe lub tekstylne.

Przed przystąpieniem do montażu należy pozostawić podłogę winylową typu click na 48 godzin, aby się zaaklimatyzowała. W tym celu nieotwarte opakowania należy położyć płasko na podłodze w pomieszczeniu, w którym ma być zainstalowana podłoga.

Do instalacji będą potrzebne następujące narzędzia

 • Młotek
 • Blok gwintujący
 • Podkładka dystansowa
 • Ołówek
 • Kąt
 • Reguła składania
 • Piła lub nóż do cięcia
Jeśli podłoga winylowa ma być położona na podłożu mineralnym, np. jastrychu, należy najpierw zainstalować izolację przeciwwilgociową. W tym celu należy rozwinąć folię PE na podłożu, tak aby pasy zachodziły na siebie na długości ok. 30 cm. W razie potrzeby przymocuj folię za pomocą taśmy klejącej. Folię należy naciągnąć na krawędziach na ok. 3 cm w kierunku ścian.

Montaż podłogi winylowej typu "click" jest dość prosty. Rozpocznij w rogu pomieszczenia i ułóż pierwszy rząd desek stroną z piórem skierowaną do ściany. W tym celu należy kliknąć wąską stroną deski w poprzednią deskę od góry. Skróć ostatnią deskę w tym rzędzie, a resztę wykorzystaj jako początek następnego. W poszczególnych rzędach należy utrzymywać przesunięcie spoin między 40 a 50 cm.

Należy pozostawić szczelinę dylatacyjną o szerokości 2 mm na każdy metr szerokości pomieszczenia w kierunku ścian. W tym celu należy użyć podkładek dystansowych. Na koniec należy przykryć dylatację i wszelkie wystające części izolacji przeciwwilgociowej listwami przypodłogowymi. Wsunąć deski drugiego i wszystkich następnych rzędów w długie boki już istniejących desek od góry.

Aby zamontować listwy przypodłogowe

Parador oferuje również pasujące listwy przypodłogowe do winylowych wykładzin podłogowych. W zależności od modelu można je przybić gwoździami, przykleić, przykręcić lub zamocować za pomocą klipsów.

Jeśli dwie listwy przypodłogowe stykają się w narożniku, należy przyciąć je pod kątem, aby pasowały do siebie.

Najprostszym sposobem określenia lub przeniesienia kąta jest użycie skosu. Jeśli musisz połączyć dwie listwy przypodłogowe, ponieważ ściana jest dłuższa niż pojedyncza listwa, przytnij je pod kątem 45°. W ten sposób uzyskuje się prawie niewidoczne przejście. Jeśli po prostu umieścisz obie listwy obok siebie, przejście będzie widoczne jako cienka linia.

Gwoździowanie jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem montażu listew przypodłogowych. W celu bezpiecznego zamocowania listew przypodłogowych należy umieścić gwóźdź mniej więcej co 20 cm. W przypadku przejść należy umieścić gwóźdź po obu stronach w niewielkiej odległości.

Aby przykleić listwy przypodłogowe, należy użyć specjalnego kleju montażowego, który rozprowadza się na spodniej stronie przyciętych listew. Następnie dociśnij listwy przypodłogowe do ściany i przytrzymaj je przez chwilę. Jeśli klej wycieknie z górnej części listew, należy natychmiast wytrzeć go szmatką. Informacje na temat czasu schnięcia kleju znajdują się na opakowaniu.

Aby przymocować listwy przypodłogowe za pomocą klipsów, należy najpierw przyciąć listwy na wymiar. Dzięki temu wiadomo, gdzie znajdują się zakręty i przejścia. Zacznij od jednego końca ściany. Umieść pierwszy klips w odległości ok. 10 cm od końca listwy przypodłogowej. Na końcu ściany zrób to samo z ostatnim klipsem. Pomiędzy tymi dwoma narożnikami należy umieścić kolejne klipsy mniej więcej co 30 cm. Po zamocowaniu klipsów można umieścić na nich listwy przypodłogowe i pozwolić, by słyszalnie zatrzasnęły się na swoim miejscu.

Wzornictwo - oko "je" razem z Tobą

Winyl jest bardzo łatwy do kształtowania. Umożliwia to tworzenie do złudzenia przypominających rzeczywistość reprodukcji drewna lub kamienia. Różnym dekorom nadano autentyczne struktury powierzchni. Dzięki temu uzyskuje się ogólny wygląd identyczny z naturalnym. Umożliwia to imitowanie chropowatej struktury lub stworzenie wrażenia piaskowanej powierzchni. Nie jest to jednak tylko efekt optyczny. Winyl sprawia również wrażenie prawdziwego.

Parador wybiera lekko sfazowane krawędzie dla swoich podłóg winylowych. W ten sposób powstają drobne spoiny, które podkreślają charakter deski. Dostępny jest duży wybór dekorów, które można dostosować do indywidualnych upodobań. Wygląd płytek można znaleźć tak samo, jak np. deski z wiejskiego domu czy parkiet okrętowy. Nietypowe i nowoczesne wzory są oczywiście również częścią linii produktów.

Konstrukcja robi różnicę

Parador produkuje podłogi winylowe w trzech różnych wzorach. Winyl do klikania jest dostępny zarówno w postaci litego winylu, jak i z płytą HDF. Płyta winylowa do klejenia jest również wykonana z litego materiału. Na czym polega różnica?

Winyl Click wykonany z litego materiału jest całkowicie niewrażliwy na wodę i może być stosowany w wilgotnych pomieszczeniach bez żadnych ograniczeń. Doskonale radzi sobie z warunkami panującymi w wilgotnych pomieszczeniach. Opatentowany system zatrzasków nosi nazwę Comfort Click i sprawia, że montaż podłogi jest dziecinnie prosty. Deski mają mniejszą grubość i są lżejsze niż płyty winylowe z rdzeniem z płyty HDF.

Ten winyl jest grubszy o kilka milimetrów. Płyta z włókna drzewnego w rdzeniu jest pokryta warstwą korka, który izoluje i pochłania hałas. Dzięki temu uzyskuje się bardzo dobrą izolację dźwięków uderzeniowych. Krawędzie obwodowe są zabezpieczone przed pęcznieniem dzięki impregnacji, dzięki czemu są bardziej odporne na wilgoć. Połączenie między deskami nosi nazwę Safe Lock i jest tak samo łatwe do zastosowania jak Comfort Click.

Winyldo klejenia nie posiada systemu zatrzasków i jest wykonany w całości z winylu. Z tego powodu doskonale nadaje się również do łazienek i kuchni.

Wspólną cechą wszystkich trzech wersji jest to, że przebarwieniom zapobiega warstwa ochronna przed promieniowaniem UV. Powierzchnia ta jest również odporna na zabrudzenia i ma działanie antybakteryjne. Oznacza to, że materiał można czyścić i konserwować w krótkim czasie.

Jakie są zalety podłóg winylowych?

Wytrzymały materiał winylowy nadaje podłodze wysoką klasę użytkową. Jest bardziej niż wytrzymały na codzienne zużycie. Jest to również powód długiego okresu gwarancji, jaką producent udziela na swoje podłogi winylowe. Dzięki stałej kontroli jakości podłogi te są produktami niskoemisyjnymi, które mogą być bezpiecznie instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych. Klej winylowy Click jest łatwy w montażu. System zatrzaskowy jest dobrze przemyślany pod względem technicznym i ma wysokiej jakości wykończenie. System Parador vinyl może być oczywiście stosowany również w połączeniu z wodnym ogrzewaniem podłogowym.