Parador

Parador Logo

Producent Parador, lider w projektowaniu podłóg, ścian i sufitów

Założona w 1977 roku firma Parador GmbH & Co KG w ciągu ponad 40 lat istnienia stała się jednym z wiodących niemieckich producentów wykładzin podłogowych, a obecnie należy do pierwszej dziesiątki w Europie. Siedziba producenta podłóg znajduje się w Coesfeld, w kraju związkowym Münsterland, w Niemczech, natomiast zakład produkcyjny drewna konstrukcyjnego jest zlokalizowany w Güssing, w kraju związkowym Burgenland, w Austrii.

Asortyment produktów Parador obejmuje drewniane podłogi inżynierskie, podłogi laminowane, laminat winylowy, winyl, panele dekoracyjne do ścian i sufitów. Firma wyznacza najwyższe standardy w zakresie wzornictwa, wykończenia powierzchni, materiałów, z których są wykonane, a także stosowanych technologii. Aby sprostać tym wysokim standardom, firma wielokrotnie współpracuje z międzynarodowymi, renomowanymi projektantami. Dzięki temu producent podłóg otrzymał już wiele renomowanych nagród, takich jak reddot Award za wybitne wzornictwo produktu oraz German Design Award.

Innowacyjność, pomysłowość i chęć rozwoju

W ostatnich latach firma wielokrotnie zwracała na siebie uwagę wyrafinowanym wyglądem instalacji, kreatywnymi projektami, innowacyjnymi powierzchniami typu real touch oraz niezwykłymi produktami. W ten sposób firma chce nie tylko podkreślić swoją pozycję lidera w dziedzinie kreatywności, ale także wyznaczać trendy na przyszłość.

Zaangażowanie w ochronę środowiska

Jako producent zajmujący się tradycyjnym przetwórstwem drewna, firma jest zaangażowana w odpowiedzialne podejście do środowiska i jego zasobów naturalnych. Obejmuje to standardy ekologiczne w zakresie produkcji, logistyki, materiałów i opakowań. Od 2011 r. firma jest również partnerem organizacji "Plant for the Planet", wspierając jej zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości klimatycznej i globalnego zalesiania. Ponadto produkty producenta podłóg są regularnie sprawdzane przez niezależne instytucje pod kątem ich jakości i zgodności z zasadami ochrony środowiska. Są to takie certyfikaty, jak "Błękitny Anioł", PEFC, FSC, TÜV Rheinland, Floor Score i wiele innych.

Wysokiej jakości rozwiązania podłogowe Parador

Firma, która sprzedaje swoje wysokiej jakości produkty w ponad 65 krajach, od dawna stała się producentem podłóg działającym na całym świecie. Oprócz zrównoważonej produkcji, Parador przywiązuje dużą wagę do szerokiej gamy produktów, które spełniają wymagania klientów. Inny nacisk kładzie się na funkcjonalność podłóg, które właśnie z tego powodu cieszą się dużą popularnością.

Asortyment produktów Parador
  • Podłogi drewniane inżynierskie
    Niskoemisyjne i niskoalergiczne drewniane podłogi inżynierskie zapewniają zdrowy, przyjemny i ciepły dla stóp klimat w salonie dzięki zastosowaniu zdrowych materiałów. Oferta obejmuje różne rodzaje drewna w różnych odcieniach kolorystycznych, które są dostępne w postaci desek, listew lub podłóg drewnianych inżynierskich.
  • Podłoga laminowana
    Podłogi te odwzorowują naturalne materiały, takie jak drewniane deski, duże płytki i różne kamienie naturalne, w sposób absolutnie autentyczny pod względem wyglądu i wrażenia w dotyku. Nowoczesne podłogi laminowane Parador oferują doskonały wygląd w połączeniu z tak zwanym prasowaniem synchronicznym lub wyglądem synchronicznym, gdzie na powierzchni czuć dokładnie to, co widać pod spodem. Nie można zbliżyć się do oryginału. Laminat ma wielowarstwową, bardzo funkcjonalną strukturę, co sprawia, że jest bezkonkurencyjny pod względem stosunku ceny do jakości.
  • Winyl, laminat winylowy
    Są to materiały syntetyczne na bazie winylu, które od wielu lat są stosowane jako pokrycia podłogowe. Szczególną cechą tego materiału jest jego elastyczność, wytrzymałość i łatwość pielęgnacji. Ponadto podłogi te są dostępne w bardzo szerokiej gamie wzorów i są bardzo tanie. Obecnie obowiązujące surowe przepisy gwarantują, że podłogi są nieszkodliwe dla zdrowia i środowiska. Elastyczny, wodoodporny materiał syntetyczny idealnie nadaje się dla alergików i zapewnia przyjemne uczucie pod stopami, nie obciążając stawów. Podłogi winylowe są dostępne w wersji samoprzylepnej lub łatwej w montażu na zatrzask. Pełne płyty winylowe są również całkowicie wodoodporne i dlatego idealnie nadają się do łazienki.