Parkiet ręcznie strugany

Ręcznie strugany parkiet - absolutny unikat

Coraz więcej osób, urządzając swoje domy, sięga po naturalne materiały. Parkiet to w 100% drewniana podłoga i dlatego staje się coraz bardziej popularny.
Podłoga z parkietu daje niezliczone możliwości. Zarówno poprzez wybór drewna, koloru, jak i rodzaju powierzchni. Parkiet staje się całkowicie indywidualny, gdy jest układany ręcznie.
Dzięki ręcznie struganej powierzchni, żadne dwie deski parkietowe nie są identyczne. Jeśli parkiet jest strugany ręcznie, podłoga wydaje się bardziej osobliwa i przytulna niż gładka podłoga z obróbki maszynowej.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 12

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 12

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Parkiet ręcznie strugany - Zalety tego typu parkietu
  • Każde zrealizowane piętro jest absolutnie wyjątkowe.
  • trwałe, dlatego długie okresy gwarancji, zwłaszcza w przypadku użytku prywatnego
  • ciepła i przytulna wykładzina podłogowa
  • ciepłe pod stopami i elastyczne, dzięki czemu nie obciążają stawów
  • stabilność wymiarowa dzięki trójwarstwowej konstrukcji
  • łatwe do czyszczenia
  • łatwy montaż dzięki systemowi zatrzaskowemu
  • można układać na ogrzewaniu podłogowym
Jak układać parkiet ręcznie wykańczany

Przed układaniem należy pozostawić parkiet na co najmniej 48 godzin, aby zaaklimatyzował się w pomieszczeniu. Drewno jest żywym materiałem, który reaguje na temperaturę i wilgotność. Instalację należy rozpocząć od źródła światła i wykonywać prace równolegle do kierunku padania światła. Bardziej równomierną kolorystykę nowej podłogi uzyskasz, pobierając deski do montażu naprzemiennie z różnych opakowań.

Przesunięcie złącza jest konieczne zarówno dla lepszego wyglądu, jak i dla bezpiecznego montażu. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt małe, powinna ona wynosić co najmniej 40 cm. Należy zaplanować szczelinę dylatacyjną w kierunku ścian, aby drewno mogło się przesuwać wraz ze zmianami temperatury i wilgotności. Zwykle spoiny te mają 2 mm na metr szerokości pomieszczenia. W ostatnim etapie instalacji należy pokryć te złącza listwą przypodłogową w pasującym kolorze.

Podczas układania parkiet jest jedynie wciskany jeden w drugi. System zatrzaskowy blokuje deskę na miejscu i tworzy bezpieczne, trwałe połączenie. Klejenie lub przybijanie nie jest konieczne. Podłoże musi być równe, czyste, suche i twarde. Nie należy układać parkietu na wykładzinie dywanowej lub podobnym materiale. Najpierw należy usunąć starą podłogę.

Jak należy konserwować parkiet?

Zwykłe zabrudzenia spowodowane przez kurz lub okruchy można zmiatać lub odkurzać. Plamy należy natychmiast wytrzeć wilgotną ściereczką. Należy upewnić się, że ściereczka nie jest mokra. Wilgoć uszkadza parkiet.

W przypadku bardziej uporczywych plam można użyć specjalnego mydła do podłóg drewnianych, które również można znaleźć w ofercie firmy Parkettkaiser.

Dostępne są specjalne masy naprawcze do małych pęknięć i rys. Podłogi olejowane powinny być ponownie olejowane w dłuższych odstępach czasu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli na drewnianej podłodze widoczne są większe pęknięcia lub plamy, których po kilku latach użytkowania nie da się już usunąć, można ją zeszlifować (lub zlecić szlifowanie).

Szlifowanie może jednak zmienić fakturę powierzchni. Następnie podłogę drewnianą należy ponownie zabezpieczyć poprzez olejowanie lub woskowanie.