Parkiet versiongelt

Uszczelniony parkiet - gwarancja długowieczności

Ponieważ parkiet przez lata narażony jest na duże obciążenia, w procesie jego wyboru, oprócz odpowiedniego wyglądu, istotną rolę odgrywa jakość. Z tego powodu przed zakupem parkietu należy zdać sobie sprawę z tego, na jak duże zużycie będzie on narażony w miejscu, do którego jest przeznaczony.

Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o znalezienie odpowiedniego parkietu do pomieszczeń o przeznaczeniu komercyjnym. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu pieszego lub w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych należy wybrać solidny parkiet.

Idealnym wyborem w tym przypadku jest parkiet z powłoką uszczelniającą, ponieważ dzięki wcześniejszej obróbce posiada on właśnie takie właściwości.

1 element

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

1 element

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Wszechstronna ochrona dzięki uszczelniaczowi do parkietu

Parkiet, który jest uszczelniony, zawdzięcza swoją wytrzymałość przede wszystkim temu, że brud i wilgoć nie mogą bezpośrednio do niego wnikać. Dzieje się tak dlatego, że kilka warstw lakieru skutecznie chroni warstwę wierzchnią, która w przeciwnym razie jest podatna na zarysowania i wchłanianie wilgoci.

Najpopularniejsze lakiery stosowane do tego typu uszczelniania powierzchni to na przykład lakiery kwasoutwardzalne, lakiery wodne, lakiery UV lub lakiery poliuretanowe. Im więcej warstw lakieru nałożono na parkiet, tym lepiej jest on chroniony. Innym bardzo przyjemnym efektem ubocznym, który wynika z zastosowania lakieru, jest promienny połysk, który nadaje każdemu parkietowi szlachetny wygląd.

Oprócz najważniejszej zalety lakierowania parkietu, jaką jest odpychanie brudu i cieczy, warstwa lakieru na parkiecie zapewnia również dobrą ochronę przed zarysowaniami i zadrapaniami.

Z tym parkietem wilgoć nie ma szans.

Ponieważ w szczególności parkiet z naturalnego drewna jest bardzo podatny na niekorzystne zmiany struktury pod wpływem rozlanych na nim cieczy, metoda uszczelniania zapewnia bardzo skuteczną ochronę, która temu zapobiega.

Dzieje się tak dlatego, że gdy parkiet jest zabezpieczony lakierem, penetracja wody przez jego powierzchnię nie jest już możliwa. Ale nie tylko pęcznienie parkietu na skutek zamoczenia jest zapobiegane dzięki uszczelniaczowi, ponieważ zapewnia on również, że brud nie może osadzać się w porach parkietu. Kolejną zaletą uszczelniania jest to, że podłoga, która nie jest już wrażliwa na wilgoć, jest łatwa w czyszczeniu, ponieważ można ją przecierać np. wodą.

Uszczelnienie zapewnia korzyści higieniczne

Odpychanie brudu, który nie może osadzać się w parkiecie dzięki uszczelnieniu, zapewnia dobrą higienę pomieszczenia, w którym znajduje się podłoga zabezpieczona lakierem. Ponadto skuteczne i trwałe metody czyszczenia sprawiają, że parkiet z uszczelnioną powierzchnią jest zawsze łatwy do utrzymania w czystości. Ma również wiele innych zalet, takich jak poniższe, które sprawiają, że jest to doskonała wykładzina podłogowa:

  • Powierzchnia błyszcząca
  • Odporny na zabrudzenia
  • Odporność na uszkodzenia drewna
  • Penetracja cieczy nie jest możliwa
  • Trwały
  • Wytrzymała strona
  • Stabilny
  • Idealne rozwiązanie dla intensywnie użytkowanych pomieszczeń
  • Łatwe do czyszczenia