Parkettboden grau

Dzisiejsza szarość nie jest już szarością dawnych deszczowych dni. Aby wyjaśnić tę kwestię nieco dokładniej, należy przeanalizować sam kolor i prześledzić jego drogę do stania się ikoną stylu współczesnego świata wyposażenia wnętrz. Należy raczej analizować bezbarwność, która może zmierzać albo o jeden krok w kierunku bieli, albo w kierunku czerni. Jest to gradacja czystej jasności lub ciemności, która, podobnie jak kolor szary, również wchodzi w nasz świat doświadczenia jako wygląd achromatyczny. To, co znajduje się pomiędzy, nazywane w skali czarno-białej skalą szarości, jest niczym innym jak wrażeniem kolorystycznym, które albo niesie informację o niskim natężeniu światła, albo o bardzo wysokim natężeniu światła. Warto wiedzieć, że czerń w zasadzie nie zawiera informacji o świetle, natomiast biel zawiera informacje o wszystkich kolorach, ponieważ w świetle słonecznym mieszają się one addytywnie i w równych proporcjach.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Jako modny kolor, szary nie tylko wygląda atrakcyjnie w zestawieniu z innymi kolorami, ale także równie dobrze zachowuje się w zestawieniu z czystą czernią i bielą. W związku z tym staje się jasne, dlaczego odcienie szarości awansowały do grona modnych kolorów. Szary to nieco ciemniejszy etap, na którym zapisane są wszystkie inne kolory.

Współczesny parkiet - sukces na całego!

Jako artefakt naszego własnego świata duszy, jako powłoka obcych postaci lub w postaci mgły dryfującej wśród świeżego chłodu zimnych nocy, szary zawsze pozostaje kolorem naszego umysłu. Ten pogląd, podkreślany w sposób redukcjonistyczny, służy kształtowaniu i pięknu wyraźnych krawędzi, krzywych i linii. Dzięki temu parkiet pokryty szarym kolorem wydaje się jeszcze bardziej wielowymiarowy i można go określić jako kolor modny par excellence lub ultranowoczesny. Kolor nie musi wysuwać się na pierwszy plan na parkietach wszystkich producentów, ale tworzy dopasowany zespół z dominującymi fakturami i usłojeniem. O tym, że sprawdza się to doskonale pod względem stylistycznym, zwłaszcza w przypadku parkietu, świadczy sam często purystyczny wygląd, który można dowolnie łączyć. Dzięki temu podłoga pasuje do każdego stylu, który może być zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. W tym kontekście markowi producenci współczesnego parkietu łączą teksturowe akcenty drewna z szarym kolorem, który jest niezrównany.