Parkiet z litego drewna

Podłogi z litego drewna

Drewniana podłoga podkreśla ciepłą i przytulną atmosferę w Twoim domu. Szczególnie w przypadku parkietu wykonanego z litego drewna, naturalność tego materiału ma pozytywny wpływ na otoczenie. Drewno oddycha i wpływa na klimat wnętrza. Podłoga z litego drewna nadaje się nie tylko do wnętrz w stylu rustykalnym. W zależności od rodzaju drewna nowoczesne meble mieszkalne nabierają szczególnego charakteru. Indywidualny wybór drewna i rodzaju dekoru, a także kolorystyki ma decydujący wpływ na atrakcyjność wizualną pokoju lub całej przestrzeni mieszkalnej. Drewno jest przetwarzane zgodnie z wysokimi standardami jakości. Szczególną wagę dostawcy przywiązują do trwałości drewna jako materiału naturalnego. Dowodem na "przeżytą" ochronę środowiska jest certyfikat lub znak jakości. Obróbka powierzchni podłóg z litego drewna przez producenta jest różna. W zależności od modelu produktu można wybierać między olejowanymi, nielakierowanymi lub lakierowanymi. Deska podłogowa z litego drewna jest wykonana z jednego kawałka drewna. Należy to wziąć pod uwagę przy układaniu podłogi. Drewno "pracuje", co oznacza, że rozszerza się lub kurczy pod wpływem czynników środowiskowych. Zmiana ta dotyczy zakresu milimetrowego. Niemniej jednak, należy dać podłodze z litego drewna możliwość wykonania tej czynności. Pozostawić szczelinę dylatacyjną między podłogą a ścianą. Układanie parkietu z litego drewna jest łatwe i możliwe dla każdego. Kolejną zaletą podłóg drewnianych jest to, że nie obciążają stawów podczas chodzenia. Drewno nie jest materiałem sztywnym. Poddaje się pod naciskiem. Te sprężyste ruchy są minimalne i odczuwalne dla stawów. Podłoga z litego drewna nadaje się do pojedynczych pomieszczeń, do całej powierzchni mieszkalnej lub jako szlachetny akcent w pomieszczeniach biurowych lub gabinetowych. Nie zaleca się instalacji w pomieszczeniach wilgotnych.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Właściwości podłogi z litego drewna

W przypadku instalacji na ogrzewaniu podłogowym należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Niektóre rodzaje drewna reagują na stałe ciepło z dołu. Zasadniczo parkiet jest łatwy w utrzymaniu. Ten trwały produkt jest chroniony przez obróbkę powierzchniową. Oznaczenie "olejowana" oznacza, że podłoga z litego drewna została zabezpieczona przez producenta specjalnym olejem. Chroni to przed brudem i wilgocią oraz podkreśla strukturę drewna. Pory produktu są otwarte. Jeśli podłoga z litego drewna została polakierowana, jest lepiej zabezpieczona przed zarysowaniami. Proces ten powoduje zamknięcie porów. Nieobrobioną podłogę z litego drewna można zabezpieczyć zgodnie z własnymi życzeniami i pomysłami.

Inne właściwości podłóg z naturalnego drewna:

Z czasem, podczas użytkowania, na podłodze drewnianej pojawiają się drobne zarysowania lub plamy. Można je łatwo usunąć przez szlifowanie lub usuwanie powłok. Szczególnie nadaje się do tego powierzchnia olejowana lub lakierowana. Następnie powierzchnię podłogi z litego drewna należy ponownie zabezpieczyć (olejem, woskiem lub lakierem).

  • Wysoka jakość
  • wytrzymały
  • 100 % czystego drewna
  • łatwa pielęgnacja
  • przyjemne uczucie podczas stąpania po nim
  • łatwe do łączenia dzięki sprężystości drewna
  • wygląd naturalnego drewna
  • dobry i zdrowy klimat w pomieszczeniach
  • nadaje się do ogrzewania podłogowego zgodnie z zaleceniami producenta

ale

  • nie nadaje się do pomieszczeń wilgotnych (łazienki, sauny, gabinety odnowy biologicznej)
Obróbka podłogi z litego drewna

Ten typ podłogi nie posiada zintegrowanej izolacji akustycznej. Podczas układania podłogi należy oddzielnie zastosować odpowiedni podkład. Ponadto te podłogi z litego drewna nie są samoprzylepne. Przed rozpoczęciem prac należy przygotować podłoże (nierówności, stara posadzka). Podczas cięcia desek na wymiar powstają odpady. Należy wziąć pod uwagę te odpady przy zakupie (co najmniej 5%). Instrukcje producenta podają, czy deski mogą być przyklejone czy ułożone jako podłoga pływająca. W obu przypadkach deski są łączone na prosty zatrzask (pióro i wpust). Jeśli powierzchnia została już wykończona przez producenta, nie trzeba podejmować żadnych dodatkowych kroków przed użyciem. Jako wykończenie montuje się pasujące listwy przypodłogowe (zakrywające szczelinę dylatacyjną). Montaż podłogi z litego drewna jest możliwy dla każdego rzemieślnika-hobbysty. Podłoga z litego drewna jest trwała i sprawia wiele radości. Drewno z czasem nieco ciemnieje. Jest to zupełnie naturalne i nie stanowi wady jakościowej.