Klocek parkietowy (3-pasmowy) - nowoczesny klasyk

Parkiet może być układany w wielu różnych wariantach. Oprócz klasycznych form instalacji, takich jak mozaika, jodełka i styl wiejski, coraz większą popularnością cieszy się parkiet okrętowy. Decydując się na parkiet okrętowy, wybierasz ponadczasową wykładzinę podłogową. Drewniane podłogi inżynierskie - życie z naturą.Parkiety odznaczają się trwałością i wysoką jakością. Parkiet składa się w 100 % z drewna, dzięki czemu tworzy przyjemny klimat w pomieszczeniu. Każde piętro nadaje pomieszczeniu szczególną atmosferę. Drewniana podłoga tworzy ciepłą, domową atmosferę. Nawet po wielu latach parkiety zachwycają swoim szlachetnym wyglądem i ponadczasowym wzornictwem. Podłoga z parkietu wzbogaca każde pomieszczenie. Ponieważ parkiet jest dostępny w tak szerokiej gamie różnych gatunków drewna, można znaleźć odpowiednią podłogę dla każdego gustu.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 7

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 7

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Skąd wzięła się nazwa parkiet okrętowy?

Nazwa parkiet okrętowy pochodzi od jego charakterystycznego wyglądu, który przypomina deski żaglowca. Trzy pojedyncze klepki parkietu są zgodnie z tradycją rzemieślniczą perfekcyjnie łączone ze sobą w sposób rozłożony w czasie, tworząc w ten sposób deskę. W ten sposób powstaje niepowtarzalny wzór, przypominający nieco poszycie statków. Trzypasmowy parkiet nadaje każdemu pokojowi szczególną atmosferę i domowy charakter, a także wspaniałą przytulność.


Szeroki wybór drewna i dekorów

Podłogi okrętowe są dostępne w szerokiej gamie różnych gatunków drewna. Do wyboru jest klasyczny dąb, buk lub klon. A może wolisz wiśnię lub orzech włoski? Oczywiście mamy również duży wybór drewna miękkiego , takiego jak świerk, sosna , a nawet szwajcarska sosna kamienna.

Przejrzyj ofertę sklepu internetowego i daj się zainspirować. Oferujemy szeroką gamę kolorów, od białych lub bardzo jasnych, po bardziej wyraziste odcienie brązu oraz ciemne i mocne kolory.


Właściwa powierzchnia do każdego celu

Abyś mógł cieszyć się swoim parkietem przez długi czas, parkiety 3-pasmowe są oferowane w różnych wykończeniach. Wybierz jeden z poniższych wariantów, w zależności od swoich upodobań i wymagań:

- naturalnie naoliwione i dlatego oddychające

- naturalnie olejowane i woskowane - oddychające z dodatkową warstwą ochronną

- uszczelnione i dzięki temu (prawie) bezobsługowe

Parkiet olejowany jest z pewnością najbardziej naturalną podłogą drewnianą. Dlatego też parkiet olejowany różni się zasadniczo od parkietu lakierowanego. Struktura drewna jest doskonale widoczna i sprawia wrażenie cieplejszej i bardziej przytulnej. Olej chroni drewno przed wnikaniem brudu i wody.

Konserwacja podłóg olejowanych jest stosunkowo prosta. Wystarczy zamiatanie lub odkurzanie, a od czasu do czasu wilgotne mycie mopem z dodatkiem mydła do drewna w wodzie do mycia. Mniejsze uszkodzenia i zarysowania można po prostu intensywnie wyczyścić lub, w trudnych przypadkach, przeszlifować miejscowo i zabezpieczyć olejem do parkietu.

W przypadku parkietu zabezpieczonego powierzchnia drewna jest pokrywana olejem UV lub specjalnym lakierem matowym. Dzięki temu drewno nie ma już otwartych porów i jest prawie bezobsługowe. Lakiery nakłada się na parkiet w kilku warstwach; im więcej warstw lakieru, tym bardziej wytrzymały staje się parkiet. Wykończenie może być matowe lub błyszczące, przy czym wszystkie podłogi w Europie Środkowej są obecnie produkowane z wykończeniem matowym.

Bez względu na to, na jaki rodzaj wykończenia ostatecznie się zdecydujesz. Decydując się na parkiet okrętowy, w każdym przypadku dokonujesz dobrego wyboru.


Parkiet jedno- lub wielowarstwowy, układany na pływająco lub klejony

Rozróżnia się parkiet jednowarstwowy i wielowarstwowy. Parkiet jednowarstwowy jest wykonany z litego drewna. Parkiet wielowarstwowy składa się z dwóch lub trzech warstw, przy czym warstwa wierzchnia jest zawsze wykonana z litego drewna. Parkiet jednowarstwowy i dwuwarstwowy jest zwykle klejony na całej powierzchni, ale obecnie rzadko się go stosuje.

Parkiet trójwarstwowy może być układany jako pływający lub klejony. Obróbka końcowa parkietu trójwarstwowego po ułożeniu nie jest konieczna, dlatego nazywany jest on również parkietem gotowym. W przypadku wszystkich podłóg olejowanych i woskowanych zawsze zalecamy olejowanie lub woskowanie po instalacji.

Podłoga jest wolna, ponieważ nie ma na niej jeszcze mebli, więc olejowanie może być wykonane przez laika w bardzo krótkim czasie. Podłoga może ponownie nasycić się olejem, kolory zostają wypalone i przez długi czas nie ma potrzeby ponownego olejowania.

Parkiety 3-pasmowe nadają się zarówno do układania na pływająco, jak i w wersji całkowicie klejonej. Wybór należy do Ciebie! Dzięki innowacyjnym systemom zatrzaskowym montaż parkietu jest obecnie prosty i szybki. Poszczególne elementy są trwale połączone ze sobą bez użycia kleju. W celu zapewnienia dodatkowej izolacji akustycznej pod parkietem pływającym układa się izolację akustyczną z korka, kauczuku naturalnego lub materiału PUM.


Możliwość połączenia z ogrzewaniem podłogowym

Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, wszystkie podłogi morskie można idealnie łączyć z ogrzewaniem podłogowym. Zwiększa to komfort życia i pomaga obniżyć koszty ogrzewania. Drewniana podłoga w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym jest zawsze przyjemnie ciepła i nadaje domowi szczególny charakter.