Pielęgnacja & czyszczenie

Pokaż filtry Filtry

Produkty 1-38 z 87

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 1-38 z 87

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Akcesoria do pielęgnacji i montażu - zapewniają najlepszą ochronę i prawidłowy montaż wszystkich wykładzin podłogowych.

Jak prawidłowo pielęgnować parkiet? Na czym polega pielęgnacja laminatu? Jaki olej pasuje do mojej podłogi korkowej?

Oprócz wysokiej jakości wykładzin podłogowych, paneli i listew przypodłogowych, Parkettkaiser oferuje duży wybór produktów do pielęgnacji od doświadczonych producentów, takich jak HARO, WO-CA i Forbo. Niestety, pielęgnacja jest nadal jednym z najbardziej niedocenianych obszarów, jeśli chodzi o konserwację wykładzin podłogowych, paneli i listew przypodłogowych. Jedno jest jednak pewne: właściwa pielęgnacja podłóg jest bardzo ważna i nie należy jej lekceważyć! Oprócz regularnego zamiatania i mycia podłogi na wilgotno, żywotność podłogi można wydłużyć stosując specjalne środki do pielęgnacji parkietu, paneli i paneli winylowych oraz desek tarasowych. Doskonała pielęgnacja podłóg charakteryzuje się niewielkim nakładem pracy i pierwszorzędnymi rezultatami. Zapewnij swojej podłodze odpowiednią pielęgnację i zamów niezawodne produkty do pielęgnacji podłóg.

Pielęgnacja większości podłóg jest bezproblemowa, zachowuje neutralne pH, jest przyjazna dla środowiska i szczególnie skuteczna w czyszczeniu. Parkettkaiser oferuje produkty pielęgnacyjne, które są precyzyjnie dostosowane do danego typu podłogi. Wszystkie te produkty do pielęgnacji podłóg wnikają w powierzchnię, chronią ją, wzmacniają, a jednocześnie zachowują jej naturalny charakter. Oznacza to, że podczas czyszczenia można zrezygnować ze szkodliwych, agresywnych i żrących środków czyszczących oraz sprzętu i pomocy o ostrych krawędziach.

Kompleksową pielęgnację olejowanych podłóg parkietowych zapewnia mydło do podłóg drewnianych i olej odświeżający. Produkty te mają na celu dostarczenie parkietowi bogatych olejów.
Podłogi lakierowane pielęgnuje się za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych produktów, takich jak specjalne mydło do laminatów winylowych i lakierów, które można łatwo znaleźć w dziale Pielęgnacja i akcesoria. Ten środek do pielęgnacji laminatów można również stosować do pielęgnacji podłóg winylowych i paneli dekoracyjnych, uzyskując piękne rezultaty.
Pielęgnacja tarasów jest ważna, ponieważ deski tarasowe są narażone na ciągłe działanie czynników atmosferycznych i muszą być chronione przed zabrudzeniami i porostem. Aplikator do nakładania oleju do zastosowań zewnętrznych powinien być połączony z pielęgnacją desek tarasowych, np. firmy WOCA.

Właściwa pielęgnacja podłóg jest trwała i nie zawiera szkodliwych toksyn ani agresywnych środków. Należy zawsze zachować ostrożność, aby uniknąć wypaczenia i niepożądanych połączeń. Bez środków pielęgnacyjnych na parkietach, laminatach, płytach winylowych itp. szybko pojawią się szare plamy i nieestetyczne wybrzuszenia. Nawet pierwsza niewłaściwa obróbka może spowodować poważne uszkodzenie materiału. Nieprawidłowa pielęgnacja i czyszczenie mogą również spowodować utratę gwarancji producenta na podłogę, panele lub listwy przypodłogowe! Jednak właściwa pielęgnacja nie jest wcale trudna i może zdziałać cuda. Doskonała pielęgnacja sprawia, że każda podłoga będzie długo gościć w Twoim domu.

Ważna wskazówka dotycząca pielęgnacji podłóg: nigdy nie należy mopować zbyt wilgotnej podłogi. Podłogi z prawdziwego drewna, takie jak parkiet, ale także podłogi laminowane i winylowe nie tolerują zbyt dużej wilgotności. Skutkiem zbyt dużej ilości wody są nieestetyczne przebarwienia, których nie da się już naprawić. Ponadto zbyt duża wilgotność powoduje pęcznienie i kurczenie się podłogi. W ten sposób powstają nieestetyczne fugi.