Tarkett

Tarkett Logo

Tarkett, producent podłóg od ponad 130 lat.

Grupa Tarkett została założona w 1886 r. jako Tarkett-AB w Ronneby (Szwecja) i szybko zdobyła renomę w Europie jako producent wysokiej jakości wykładzin podłogowych. Obecnie grupa jest jednym z 10 największych europejskich producentów podłóg winylowych i prowadzi działalność na całym świecie jako producent podłóg z PCW, linoleum, podłóg sportowych oraz podłóg drewnianych i parkietów.

Postęp i innowacje

Producent podłóg stworzył własne laboratorium kreatywności, w którym nieustannie eksperymentuje z nowymi, jeszcze lepszymi materiałami i kolorami. Elementy nowoczesnego wzornictwa krzyżują się również z elementami vintage, co pozwala na ciągłe odkrywanie najróżniejszych stylów życia i projektowania. W ten sposób celowa niedbałość stylu vintage i nowoczesna błyskotliwość zostają ukształtowane w produkty o najlepszych cechach.

Tarkett produkuje wysokiej jakości, trwałe wykładziny podłogowe

Celem firmy jest pomoc każdemu klientowi w tworzeniu bardziej komfortowych i lepszych przestrzeni życiowych, które umożliwiają zdrowy tryb życia przy jednoczesnej ochronie zasobów naturalnych. Przyspieszenie programu odbioru ReSta ma przyczynić się do rozwoju gospodarki cyrkulacyjnej, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju firmy"wspólne czynienie dobra", której przyświeca "zasada od kołyski do ko łyski" Michaela Braungarta. Zasada "od kołyski do kołyski", opracowana w 2002 r., ma na uwadze cykl doskonały i opiera się na naturze, ponieważ cykle biologiczne nie pozostawiają odpadów. Ponieważ w procesie produkcji zużywa się coraz więcej surowców, a są one dostępne na Ziemi tylko w ograniczonym zakresie, myślenie w cyklach ma na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu zasobów.

Producent wie, jak zainspirować się tymi produktami
  • Podłogi winylowe są oferowane przez producenta w różnych grubościach, w których grubość warstwy użytkowej wynosi 0,3 mm, 0,4 mm i 0,55 mm, w zależności od obciążenia. Zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, w których występuje lekkie zużycie, jak i w pomieszczeniach komercyjnych. Oferowane są winylowe wykładziny podłogowe, które również w pełni podkreślają indywidualny wizerunek budynku, niezależnie od tego, czy jest to dom prywatny, hotel, sklep czy dom spokojnej starości. W tym przypadku podłogi dekoracyjne oferują kolory i dekory kamienia i drewna, umożliwiając zastosowanie zupełnie różnych formatów desek i płytek od producenta podłóg winylowych. Szczególnie interesujące jest 12 dekorów z synchronicznie tłoczoną powierzchnią, w których można nie tylko wizualnie dostrzec strukturę drewna, ale także ją poczuć.
  • Laminat Jako deski podłogowe do domów wiejskich są oferowane w wielu odmianach drewna. Długie deski mają bardzo naturalny wygląd, sprawiają, że każde pomieszczenie wydaje się większe i działają uspokajająco na zmysły. Są one dostępne w klasycznych i rustykalnych imitacjach drewna i przekonują swoją wytrzymałością, odpornością na zarysowania i dobrymi właściwościami konserwacyjnymi. Płyta pilśniowa o wysokiej gęstości (HDF) zapewnia deskom laminowanym stabilność wymiarową. Dzięki złączu typu "click" mogą być one również stosunkowo łatwo układane przez nieprofesjonalistów i mogą być instalowane na systemach ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą. Są to zdrowe wykładziny podłogowe, które uzyskały certyfikaty Blue Angel i PEFC. Oznacza to, że producent nie stosuje żadnych materiałów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia, co jest szczególnie ważne dla producenta podłóg. Wykładziny podłogowe ze znakiem Ü-, takie jak Nordic Soul, w pełni nadają się do recyklingu.
  • Parkiet, czysta natura Kolekcja obejmuje również bardzo tradycyjne, wiejskie deski podłogowe. Szlachetne, trwałe drewno z wierzchnią warstwą czystego drewna o grubości 3,5 mm, które w razie potrzeby można kilkakrotnie szlifować. Ponadto producent, firma Tarkett, oferuje również specjalne oleje z twardym woskiem, które nakłada się na drewno parkietowe jak jedwabiście matową warstwę ochronną, tworząc piękną powierzchnię i chroniąc ją przed nadmiernym zużyciem. Parkiet jest zaskakująco stabilny, a połączenie typu "click 2-lock" umożliwia montaż bez użycia specjalnych narzędzi.
  • Podłogikorkowe, kolejny czysto naturalny produkt producenta Podłogi korkowe w różnych dekorach, pokryte twardym lakierem odpornym na ścieranie, zapewniają większą trwałość.
  • Podłogi dekoracyjne z Cementi Click, o wyglądzie płytek i kamienia lub gładkie, w wielu kolorach, wykonane z mikrofibry. Jest to typowa podłoga do pomieszczeń mieszkalnych i w 100 procentach nadaje się do recyklingu. Dla tych, którzy wolą dywany.