Winylowy podkład podłogowy - izolacja akustyczna

Winylowy podkład podłogowy - Winylowa izolacja akustyczna

Jeśli szukasz wysokiej jakości i niezawodnego podkładu podłogowego do podłóg winylowych, znajdziesz tutaj szeroką gamę podkładów. Posiadają doskonałe właściwości techniczne. Każdy podkład pod winyl przekonuje doskonałą izolacją i izolacją dźwięków uderzeniowych. Zapewnia to również dobry komfort chodzenia i tłumienie uderzeń. Podkłady można elastycznie przycinać na żądany wymiar. Można je również układać w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Poniżej można dowiedzieć się więcej o właściwościach i zaletach winylowych podkładów podłogowych.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 9

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Ewifoam Dampfbremse Aqua-Stopp-Folie PE 30
Dostępne
Tylko 30,00 m² na stanie!

Produkty 9

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Jaki podkład jest wymagany w przypadku płyt winylowych?

W zależności od rodzaju podłoża i typu instalacji można rozważyć zastosowanie różnych podkładów do izolacji akustycznej od uderzeń winylu. W przypadku podłóg pływających wymagany jest podkład jako izolacja akustyczna od uderzeń podłogi winylowej. Tam jednak płyty muszą skutecznie tłumić dźwięk uderzenia winylu. W przypadku w pełni klejonej podłogi winylowej nie jest wymagana dodatkowa izolacja akustyczna.

Różne rodzaje podkładów izolacyjnych do izolacji akustycznej od uderzeń winylu

W naszym sklepie znajdziesz podkłady do podłóg winylowych w trzech różnych rodzajach. Istnieją podkłady do litych podłóg winylowych typu click. Istnieją również samoprzylepne podkłady pod samoprzylepne płyty winylowe. Oznacza to, że można zrezygnować z normalnego kleju.

Alternatywnie można znaleźć podkłady przeznaczone do płyt winylowych na płytach HDF lub WPC.

Jeśli masz podłogę winylową na płycie nośnej z podkładem korkowym lub IXPE, nie potrzebujesz żadnego dodatkowego podkładu.

Na podłożu mineralnym, takim jak cement i jastrych, potrzebna jest również bariera paroszczelna w postaci folii PE.

Chroni to wykładzinę podłogową przed podciąganiem wilgoci. Pomaga to zapobiegać uszkodzeniom i powstawaniu pleśni.

Podkład izolacyjny - lita podłoga winylowa

Solidna podłoga winylowa wymaga zastosowania wysokiej klasy podkładu izolacyjnego do podłóg winylowych. Zmniejsza wibracje i poprawia dźwięk kroków winylowych. Wysokiej jakości podkłady izolacyjne chronią podłogę na kilka sposobów. Płyty wyrównują niewielkie nierówności do 0,5 mm i skutecznie działają jako bariera paroszczelna chroniąca przed wilgocią od ziemi.

Dzięki zastosowaniu podkładów izolacyjnych nie ma potrzeby stosowania dodatkowej folii PE. Ponadto arkusze zapewniają doskonały komfort chodzenia po winylu dzięki połączeniu stabilności nacisku i elastyczności. Podkłady izolacyjne chronią i stabilizują połączenie zatrzaskowe oraz zapobiegają powstawaniu fali i pęknięć na styku płyt winylowych.

Zapobiega to również łuszczeniu się podłoża na powierzchni. Dobre podkłady izolują dźwięki uderzeniowe nawet o 18 decybeli, co jest równoznaczne z obniżeniem poziomu dźwięku o połowę. Można je również układać na podłogach winylowych z ogrzewaniem podłogowym. Poniżej przedstawiono w skrócie pozytywne właściwości nowoczesnych izolacji akustycznych (podkładów) do płyt winylowych:

  • Winylowy podkład podłogowy redukuje dźwięki uderzeniowe nawet o 18 decybeli
  • działa jako bariera paroszczelna chroniąca przed wilgocią od ziemi
  • dobry efekt izolacyjny
  • doskonały komfort chodzenia
  • mała wysokość instalacji
  • łatwa instalacja
  • zabezpieczyć i ustabilizować instalację podłogi winylowej
  • nadaje się do wszystkich rodzajów pływających podłóg winylowych