Kup podłoga designowa online - Podłoga dekoracyjna to uniwersalne rozwiązanie wśród pokryć podłogowych.

Szukasz podłogi do wszystkich pomieszczeń w swoim domu? Twoja sala do ćwiczeń lub bistro potrzebuje nowej podłogi? Optymalnym rozwiązaniem jest podłoga konstrukcyjna. Można wybrać pomiędzy ciepłą i przytulną atmosferą w stylu wiejskiego domu, nowoczesnym wyglądem płytek lub eleganckim stylem mieszkania. Dlaczego wszechstronny? Podłoga ta jest odporna na zużycie i cicha. Jest w stanie poradzić sobie ze stresem i obciążeniami związanymi z prowadzeniem gospodarstwa domowego z dziećmi i zwierzętami.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 21

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 21

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Termin "podłoga konstrukcyjna" jest stosowany w odniesieniu do podłóg syntetycznych zbudowanych z kilku niejednorodnych warstw. Są one oferowane w wielu wzorach. Bardzo popularne są dekory drewniane i kamienne. Wizualnie trudno je odróżnić od drewnianych desek lub kamiennych płytek. Wrażenie to można dodatkowo wzmocnić dzięki połączeniom między poszczególnymi elementami. Ponieważ podłoga ta ma twardą powierzchnię, uczucie chodzenia po niej jest porównywalne do chodzenia po drewnie lub kamieniu. Jednocześnie podłoga ta jest tańsza od "oryginałów", lżejsza i łatwiejsza w montażu. Podłoga ta, pierwotnie stworzona dla sektora komercyjnego, obecnie podbija prywatne gospodarstwa domowe. I nic dziwnego - w końcu ma wiele zalet. Można je układać na przykład w pomieszczeniach wilgotnych lub na ogrzewaniu podłogowym.


Oto jak zbudowana jest podłoga

Termin " podłoga dekoracyjna" oznacza poszczególne elementy podłogi, które składają się z płyty nośnej wykonanej z tworzywa sztucznego lub materiałów naturalnych, w zależności od modelu. Po stronie wierzchniej znajduje się warstwa dekoracyjna, która jest pokryta przezroczystą warstwą użytkową. Jest on zazwyczaj wykonany z bardzo twardego tworzywa sztucznego - poliuretanu (PU). Ta warstwa ścieralna ma grubość od 0,1 mm do 1 mm. Jego grubość określa możliwe naprężenia na podłodze, przy czym większa grubość pozwala na większe naprężenia. Podłogi dekoracyjne są sprzedawane jako pojedyncze płytki, deski lub listwy i są albo przyklejane na całej powierzchni, albo (częściej) układane jako podłoga pływająca w systemie zatrzaskowym.


Zalety podłogi projektowej
 • niezawiera żadnych środków zmiękczających
 • niezawiera PVC
 • nie zawiera metali ciężkich i ftalanów
 • zapewnia przyjemne uczucie podczas stąpania po niej
 • modele wodoodporne mogą być układane również w pomieszczeniach wilgotnych
 • łatwy montaż dzięki systemowi zatrzasków
 • certyfikowana zrównoważona jakość podłogi
 • Odporność na promieniowanie UV, tzn. podłoga nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych
 • ma miękką, elastyczną powierzchnię
 • odporne na nacisk, tzn. nie ma wgnieceń ani zadrapań spowodowanych przez meble
 • wyrównuje niewielkie nierówności podłoża
 • odporna na zużycie
 • ciepło dla stóp
 • łatwy do czyszczenia
 • odporna na temperaturę
 • niski poziom odgłosów kroków i uderzeń
 • brak kruszenia się posadzki w miarę upływu czasu
 • jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych
 • resztki wykładzin podłogowych można wyrzucać do odpadów domowych
 • niższe koszty niż w przypadku podłóg laminowanych, parkietu czy kamienia
 • Odpowiednie dla osób cierpiących na alergie

Różne możliwości projektowania dzięki podłodze projektowej

Designerskie wykładziny podłogowe są dostępne nie tylko w różnych wzorach, ale także w różnych rozmiarach i o różnej grubości warstw użytkowych. Można je łączyć ze sobą w niemal dowolny sposób, co pozwala na wizualne podkreślenie określonych obszarów podłogi. Z drugiej strony można połączyć ze sobą powierzchnie podłogowe, stosując obramowania lub listwy dekoracyjne.
Fizyczne właściwości podłóg dekoracyjnych pozwalają również na wprowadzanie zaskakujących akcentów, takich jak drewno (wzór) w łazience. Kolor i wzór podłogi w dużym stopniu decydują o ogólnym wrażeniu, jakie robi pomieszczenie. W szczególności kolor ma znaczący wpływ na nastrój użytkownika lub osoby przebywającej w pomieszczeniu. Ciemna podłoga, na przykład prawie czarne płytki kamienne, wygląda bardzo elegancko w połączeniu z jasnymi ścianami i meblami. Pomieszczenie powinno być jednak na tyle duże i jasne, aby nie powodowało wrażenia uciążliwości.
Z kolei ciemnobrązowy wzór drewniany wygląda bardzo naturalnie, przyziemnie i przytulnie. Jasne ściany i meble dobrze się z tym komponują, podobnie jak ściany w odważnych, modnych kolorach. Podobnie jest w tym przypadku: pomieszczenie nie powinno być zbyt małe i mieć wystarczająco dużo miejsca na okna.
Jasnobrązowy wzór drewna wygląda bardzo przyjaźnie i wręcz radośnie. Podłoga ta nadaje się również do mniejszych pomieszczeń, ponieważ sprawia, że pokój wydaje się większy.
Szara podłoga daje bardzo spokojny efekt i pasuje do wszystkich kolorów ścian i stylów wyposażenia wnętrz. Ta jasna podłoga nadaje się również do małych pomieszczeń.
Biały wzór z drewna lub kamienia daje jeszcze spokojniejszy i wyjątkowo czysty efekt. W części dziennej meble w ciepłych odcieniach drewna tworzą przytulną atmosferę.

Gdzie są stosowane podłogi projektowe?

Podłogi dekoracyjne zostały pierwotnie opracowane do stosowania w obiektach przemysłowych i handlowych. Ze względu na swoją wytrzymałość i łatwość utrzymania podłogi w czystości doskonale nadaje się do pomieszczeń biznesowych, gabinetów itp. Jednak osoby prywatne również doceniają te zalety. W związku z tym wykładzina ta została odpowiednio rozwinięta i obecnie cieszy się dużą popularnością również w prywatnych gospodarstwach domowych. Ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji ani PCW, jest często stosowana w pokojach dziecięcych. Ze względu na swoje właściwości fizyczne podłoga ta nie jest odporna na jazdę na hulajnodze lub rowerku dziecięcym, rozlanie lemoniady lub rozlanie lodów. Podłogi dekoracyjne, zwłaszcza wersje wodoodporne, można bez problemu układać również w pomieszczeniach wilgotnych. Większość konstrukcji nadaje się również do instalacji na systemach ogrzewania podłogowego. Podłogi dekoracyjne są szczególnie popularne w strefach wejściowych, ponieważ są wytrzymałe i łatwe do czyszczenia.


Prawidłowe ułożenie podłogi konstrukcyjnej

Przed rozpoczęciem układania wykładziny podłogowej należy upewnić się, że podłoże jest równe, twarde i czyste.
a) Za pomocą systemu kliknięć
Podłogi z systemem zatrzaskowym są bardzo szybkie i łatwe w montażu. Jedyne narzędzia, jakich potrzebujesz, to podkładki dystansowe, gwintownik, młotek, ołówek, kątownik, przymiar składany i piła. Jeśli wykładzina ma być układana na jastrychu lub na ogrzewaniu podłogowym, należy najpierw ułożyć barierę przeciwwilgociową, zwaną również paroizolacją. Składa się ona z folii PE o grubości 0,1-0,2 mm, która jest sprzedawana w rolkach. Rozwałkuj go tak, aby arkusze zachodziły na siebie na łączeniach na około 30 cm.
Naciągnij folię na ściany na wysokość ok. 3 cm. Zakładka ta zniknie później pod listwą przypodłogową. W razie potrzeby przymocuj folię taśmą klejącą. Teraz można przystąpić do układania wykładziny podłogowej. Zacznij w rogu sali. Ułóż elementy pierwszego rzędu stroną z piórem skierowaną do ściany. Należy pozostawić od 10 do 15 mm szczeliny dylatacyjnej w kierunku ścian. W tym celu należy użyć podkładek dystansowych. Poszczególne elementy pierwszego rzędu są zatrzaskiwane w poprzednim elemencie od góry po stronie czołowej. Najprawdopodobniej trzeba będzie skrócić ostatni element pierwszego rzędu. Pozostałą część wykorzystaj jako pierwszy element następnego rzędu. Podczas układania należy zachować ok. 50 cm odstępu między spoinami. Elementy kolejnych rzędów są wciskane w elementy już umieszczone od góry na dłuższych bokach.
b) Klejenie na całej
powierzchniKlejenie

na
całej powierzchni
jest odpowiednie dla:


 • Suchy jastrych
 • Podłoże z płyt drewnianych
 • Wylewka cementowa
 • Stół z przepływem cementu
 • Jastrych na bazie siarczanu wapnia
 • Jastrych pływający na bazie siarczanu wapnia
 • Wylewka z asfaltu lanego

Podłoże musi być pozbawione pęknięć, chłonne, równe, stałe, suche, odporne na ściskanie i rozciąganie oraz czyste. Jastrychy na bazie siarczanu wapnia muszą być szlifowane lub szczotkowane, a następnie odkurzane. Temperatura podłogi powinna wynosić co najmniej 15 °C. Wilgotność względna musi być niższa niż 75%. Należy używać wyłącznie specjalnego kleju dostępnego w firmie Parkett Kaiser.
Nanieść klej za pomocą pacy na pierwszy rząd elementów podłogowych. Ustawić pierwszy rząd stroną z piórem skierowaną do ściany. Należy upewnić się, że szczelina dylatacyjna jest zachowana. Dobrze wcisnąć elementy podłogowe w warstwę kleju. Należy zachować odstęp między złączami wynoszący ok. 50 cm. Pozostawić klej otwarty na ok. 40 minut.
Po podłodze można chodzić i obciążać ją po 48 godzinach od zakończenia montażu.


O czym należy pamiętać, układając podłogę na ogrzewaniu podłogowym?

Na ogrzewaniu podłogowym można bez problemu układać większość podłóg dekoracyjnych. Jedyną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest opór cieplny. Musi ona być mniejsza niż 0,15 m²K/W, aby ciepło z ogrzewania podłogowego mogło rzeczywiście dotrzeć do pomieszczenia. W przypadku wodonośnych systemów ogrzewania podłogowego zawsze zaleca się montaż izolacji przeciwwilgociowej. Jest to cienka folia PE, którą układa się między podłożem a wykładziną podłogową. Zapobiega to rozkładowi wykładziny podłogowej przez wilgoć pochodzącą z dołu.


Jak utrzymać podłogę projektową?

W większości przypadków podłogę wystarczy zamieść lub odkurzyć miękką miotłą. Jeśli podłoga jest bardziej zabrudzona, można ją również zmoczyć wilgotnym mopem. W tym celu należy użyć specjalnego środka czyszczącego do podłóg dekoracyjnych, który można nabyć w Parkett Kaiser. Te środki pielęgnacyjne nie tylko usuwają brud, ale także utrzymują podłogę w pięknym stanie przez długi czas. Istnieją produkty do bieżącego czyszczenia, do okazjonalnego czyszczenia podstawowego oraz do okazjonalnego odświeżania podłogi.