Podłoga winylowa na nośniku HDF

Podłoga winylowa na nośniku Hdf - solidna i wytrzymała

Podłogi winylowe są bardzo modne i to nie tylko w obiektach komercyjnych. Winyl to wykładzina wybierana wszędzie tam, gdzie wysoka trwałość musi iść w parze z niewrażliwością na zabrudzenia i niewielkim nakładem pracy przy czyszczeniu. Do takich obszarów zastosowań należą na przykład przedszkola, ale także gospodarstwa domowe, w których dzieci mogą bawić się nie tylko w przedszkolu.

Jak szybko szklanka z farbą lub szklanka z wodą z pędzlami przewraca się podczas malowania. Na nielakierowanym parkiecie byłby to koniec świata. Na podłodze winylowej wystarczy przetrzeć ją wilgotnym mopem, aby brud zniknął. Woda nie może wnikać do środka, a podłoga wygląda potem tak samo nieskazitelnie jak wcześniej.

Można wybierać spośród szerokiej gamy wyrazistych wzorów, odwzorowujących drewno, kamień lub inne naturalne materiały. Na pierwszy rzut oka każda z naszych podłóg winylowych wygląda tak autentycznie, że odwiedzający Państwa goście często oszczędzają sobie drugiego spojrzenia.

Wtedy dokonują zaskakującego odkrycia: Twoja podłoga jest cudownie elastyczna i cicha. To ostatnie jest zasługą zintegrowanej warstwy korka. Podczas chodzenia boso podłoga jest przyjemnie ciepła pod stopami, nawet w zimie.

Nasze najwyższej klasy podłogi winylowe są po prostu przyjazne dla domu. Przy okazji, nie musisz się martwić o swoje zdrowie. Nasze podłogi winylowe nie zawierają żadnych szkodliwych środków zmiękczających.

Pokaż filtry Filtry

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode

Produkty 5

Zobacz jako Wyłącz tryb Experience Mode Włącz tryb Experience Mode
Co jest szczególnego w podłogach winylowych na nośniku HDF?

Ten rodzaj podłogi winylowej jest wzmocniony tak zwaną "płytą pilśniową o wysokiej gęstości" (HDF). Są to włókna drzewne, które zostały specjalnie sprasowane za pomocą kleju oraz pod wpływem ciśnienia i ciepła. Dzięki temu podłoga jest niezwykle wytrzymała i stabilna wymiarowo. Ponadto można ją stosować do wyrównywania nierówności, które powstały na podłożu.

Ułatwia to instalację podłogi winylowej w domu. Podłogi winylowe ze wzmocnieniem HDF można również układać na istniejących płytkach lub deskach drewnianych. Nie należy jednak układać tej podłogi w wilgotnych pomieszczeniach. Płytki mogą pęcznieć z powodu oddziaływania na nie regularnej wilgoci.

Łatwy montaż - można od razu po nim chodzić

Ponieważ większość podłóg winylowych tego typu ma wbudowaną warstwę korka, można zaoszczędzić na dodatkowej izolacji dźwięków uderzeniowych. Jeśli jednak podłoga jest układana bezpośrednio na jastrychu, zalecamy zabezpieczenie jej specjalną folią, którą można zamówić wraz z wykładziną. Folia działa jako tzw. bariera paroszczelna.

W jastrychu może być jeszcze trochę wilgoci resztkowej. Możliwe jest również, że pochłania wilgoć podczas wysokich temperatur letnich.

Ryzyko to jest szczególnie wysokie, gdy podłoga jest układana na parterze. Dzięki folii chronisz nie tylko podłogę, ale także jastrych. Nawiasem mówiąc, podłogi te idealnie nadają się do układania na ogrzewaniu podłogowym.

Zalecamy pływającą instalację podłogi winylowej na podłożu HDF ze względu na warstwę korka pochłaniającą dźwięki uderzeniowe. Nawet jeśli nie jesteś majsterkowiczem, będziesz w stanie z łatwością zamontować podłogę, chyba że masz dwie lewe ręce. Zintegrowany system zatrzasków ułatwia pracę. Wystarczy połączyć ze sobą poszczególne segmenty podłogi, aby wkrótce potem móc cieszyć się nową podłogą winylową.