Wicanders

Wicanders Logo

Podłogi Wicanders spełniające najwyższe wymagania

Jeśli szukasz wysokiej jakości i pięknych wykładzin podłogowych wykonanych z korka lub winylu, nie możesz pominąć firmy Wicanders. Ten renomowany producent ma ponad 150-letnie doświadczenie w obróbce korka, co znajduje odzwierciedlenie w jego najwyższej klasy produktach. Jednocześnie wyjątkowe podłogi z Portugalii są zawsze nowoczesne i mają szlachetne wzornictwo. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe budownictwo, czy o renowację - te wykładziny podłogowe nadają każdemu pomieszczeniu szczególny charakter i są absolutnie wytrzymałe. Dewizą producenta jest zapewnienie stopom naturalności. Osiąga to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów naturalnych.

Podłogi z naturalnego korka dla zdrowszego życia

Korek pozostaje jednym z najbardziej trwałych materiałów podłogowych. Korek uzyskuje się poprzez pozyskiwanie kory z dębów korkowych, co nie wymaga ścinania drzew. Zbiór ręczny zapewnia wysokie plony i chroni drzewa, dzięki czemu można regularnie zbierać nowy materiał. Korek ma również wiele zalet w porównaniu z innymi materiałami stosowanymi w pomieszczeniach mieszkalnych, ponieważ jest niezwykle wytrzymały i zapewnia przyjemny klimat wnętrza. Podłogi korkowe są dostępne zarówno w wersji do montażu pływającego z systemem zatrzaskowym, jak i do klejenia na całej powierzchni. Ponadto podłogi są dostępne w różnych formatach, takich jak płytki lub deski. Różnorodność kolorów i faktur poszerza wybór, dzięki czemu można znaleźć odpowiednią podłogę korkową do niemal każdego pomieszczenia. Wicander oferuje nawet warianty podłóg wodoodpornych, co jest szczególnie przydatne w przypadku podłóg ciepłych dla stóp w łazienkach lub toaletach dla gości.

Jeśli szukasz podłogi winylowej do swojego salonu lub przestrzeni komercyjnej, z pewnością znajdziesz to, czego szukasz u portugalskiego producenta. Podłogi winylowe o wyglądzie kamienia lub drewna to naturalna alternatywa dla podłóg z prawdziwego drewna lub płytek. Wielką zaletą jest połączenie ciepłej i strukturalnej powierzchni z dużą wytrzymałością materiału. Firma Wicanders stosuje podłogi winylowe w połączeniu z płytami korkowymi, dzięki czemu uzyskuje się stabilną i zdrową wykładzinę podłogową. Dzięki temu podłogi winylowe mają wytrzymałą warstwę użytkową, która chroni znajdującą się pod nią warstwę dekoracyjną i winylową przed zarysowaniami i wilgocią. W zależności od konstrukcji, podłogi winylowe nadają się nawet do pomieszczeń wilgotnych lub innych miejsc, w których podłoga jest często narażona na duże obciążenia. Szczególnie w korytarzach i pomieszczeniach biznesowych podłogi winylowe o wyglądzie drewna tworzą przytulną atmosferę, a przy tym są odporne i niewrażliwe na zarysowania.

Dla swoich podłóg winylowych producent opracował system zatrzaskowy, który łączy korek z płytą HDF. W ten sposób powstaje stabilna wymiarowo powierzchnia, która prawie się nie rusza nawet przy intensywnym użytkowaniu. W podłogę winylową wbudowana jest powierzchnia korkowa, która nadaje podłodze elastyczność i izoluje ją. Ciepła podłoga przyjemnie amortyzuje kroki, co jest szczególnie miłe dla osób chodzących boso. Podłogi winylowe Wicanders doskonale nadają się więc również do pokoi dziecięcych i młodzieżowych.

Druga warstwa korka na spodniej stronie winylowych wykładzin typu click firmy Wicanders zapewnia dodatkową izolację przed zimnem. Korkowa warstwa izolacyjna nie tylko zapewnia wyższą jakość życia, ale także pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Szczególnie w przypadku renowacji starych budynków rozwiązanie to jest idealne, ponieważ korek jest materiałem otwartym dyfuzyjnie. Nie ma niebezpieczeństwa gromadzenia się wilgoci, która może prowadzić do powstawania pleśni lub uszkodzeń konstrukcji.

  • Wykorzystanie surowców odnawialnych, takich jak korek
  • Efekt izolacyjny korka na bazie naturalnej
  • Właściwości amortyzujące i izolujące korka

Połączenie korka z powierzchnią winylową oferuje niezliczoną ilość wzorów. Wicanders ma odpowiednie pokrycie podłogowe do każdego pomieszczenia mieszkalnego i użytkowego - od klasycznych podłóg drewnianych po szlachetny wygląd kamienia naturalnego. Dzięki strukturze powlekanej powierzchni podłogi prawie nie różnią się od swoich modeli, ale są o wiele łatwiejsze do czyszczenia. Szczególnie podłogi kamienne lub z betonu licowego są obecnie modne ze względu na swój ekstrawagancki wygląd. Jeśli nadal nie chcesz obyć się bez ciepłych stóp lub nie możesz położyć podłogi z płytek, tutaj znajdziesz idealną alternatywę. Podobnie jak podłogi korkowe, podłogi winylowe mogą być układane jako podłogi pływające lub klejone. Dzięki systemowi zatrzasków instalacja pływająca jest również łatwa do samodzielnego wykonania. Zaletą jest to, że podłogę można zwykle układać nawet na istniejących podłogach. Ta metoda instalacji jest zatem idealna do remontów mieszkań czynszowych.

Gwarantowana jakość dla każdego zastosowania

Wśród podłóg drewno jest nadal klasyką. Prawie wszyscy uważają, że drewniane podłogi są szczególnie wygodne. Ciepłe i naturalne odcienie drewna można również łączyć na wiele sposobów i są one ponadczasowe. Firma Wicanders opracowała gamę dekorów drewnianych, które pod każdym względem mogą konkurować z prawdziwym drewnem. Ciepła powierzchnia winylu przyjemnie układa się na stopach. Dzięki zintegrowanej warstwie korka podłogi Wicanders lekko się odbijają. Nawet jeśli coś spadnie, ta odporna podłoga nie ulegnie uszkodzeniu. Materiał, jakim jest korek, wyróżnia się elastycznością, trwałością oraz izolacją cieplną i akustyczną. Ponadto kora drzewa korkowego jest naturalnie ognioodporna. Dla alergików zaletą korka jest to, że materiał ten jest hipoalergiczny i roztocza nie mogą się w nim osiedlać.

Doświadczony producent wykorzystuje najnowsze technologie przetwarzania, aby produkować podłogi najwyższej jakości. Testy przeprowadzane przez laboratoria takie jak Entwicklungs- und Prüfungslabor Holztechnologie GmbH (EPH) zapewniają nie tylko jakość, ale i trwałość podłóg.