Meister Parkiet

Powrót do przeglądu Meister Logo

 

Parkiet firmy Meister to podłoga, która jest klasą samą w sobie!

Zaprojektuj swoją przestrzeń życiową za pomocą naturalnych podłóg wykonanych z dębu, modrzewia, klonu, orzecha lub buku. W naszej bogatej ofercie na pewno znajdziesz parkiet, który Ci się spodoba! Podłogi Meister to najwyższa jakość, najlepsze wykonanie i długa żywotność. Parkiet prefabrykowany Meister to czysta natura! Parkiet Meister można dostać w kolorach: dąb, klon, buk, modrzew. Prawdziwe drewno stanowi podstawę ekskluzywnych, naturalnych podłóg. Można u nas nabyć również podłogę okrętową Meister i deski podłogowe do domów wiejskich.

Co odróżnia parkiet Meister od innych pokryć podłogowych?

Parkiet Meister nie bez powodu nosi nazwę "Longlife Parquet". Parkiet zachwyca szczególnie długą trwałością. Jego specjalna konstrukcja ze stabilną warstwą środkową wykonaną z HDF (płyty pilśniowej o wysokiej gęstości) sprawia, że parkiet jest niewrażliwy na nacisk. Ta cecha sprawia, że wstępnie wykończony parkiet firmy Meister jest znacznie bardziej odporny niż tradycyjny parkiet ze środkową warstwą świerkową. Warstwa rdzenia HDF zwiększa ciężar parkietu Longlife, co pozytywnie wpływa na właściwości montażowe.

Wstępnie wykończony parkiet Meister zapewnia optymalny klimat w pomieszczeniu

Nie ma nic lepszego niż parkiet z prawdziwego drewna, który zapewni przyjemny klimat w domu. Drewno w naturalny sposób reguluje wilgotność w pomieszczeniu i poprawia klimat wewnętrzny. Naturalny surowiec oraz środkowa warstwa parkietu wykonana z płyty HDF mają pozytywny wpływ na akustykę.

Właściwości pielęgnacyjne parkietu Meister

Parkiet Meister można zamówić w wersji olejowanej lub lakierowanej na mat lub wysoki połysk. Niezależnie od wybranego sposobu wykończenia powierzchni, parkiet Longlife firmy Meister jest niezwykle łatwy w pielęgnacji.

Meister Longlife Parquet - wkład w ochronę środowiska

Ostrożne korzystanie z zasobów naturalnych ma dla firmy Meister ogromne znaczenie. Wszystkie procesy i wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji podłóg Meister podlegają regularnym kontrolom. Przy projektowaniu parkietu z serii Longlife udało się zaoszczędzić około dziesięciu procent naturalnego drewna przy zachowaniu maksymalnej jakości i trwałości dzięki innowacyjnej warstwie środkowej wykonanej z płyty HDF.

Czy parkiet Meister nadaje się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym?

Połączenie ogrzewania podłogowego i parkietu z prawdziwego drewna stanowi podstawę przyjemnego klimatu w domu. Parkiet Meister Longlife jest łatwy w montażu na systemach ogrzewania podłogowego, doskonale przewodzi ciepło. Wysoko skompresowana warstwa środkowa minimalizuje powstawanie kieszeni powietrznych, które w przypadku tradycyjnych parkietów mogą mieć działanie termoizolacyjne. Ciesz się pełnym komfortem życia dzięki ogrzewaniu podłogowemu i prawdziwemu drewnu przy zoptymalizowanych kosztach ogrzewania!

Duży wybór parkietów z prawdziwego drewna Meister?

Nasz asortyment obejmuje wstępnie wykończony parkiet Meister z różnych gatunków drewna. Wybierz swoją ulubioną:

 • Maple
 • Buk
 • Dąb
 • Modrzew
Z podłogą Meister do indywidualnego umeblowania

Nie tylko rodzaj drewna, ale także sposób wykończenia powierzchni ma decydujący wpływ na efekt parkietu. Na przykład szczotkowanie powierzchni drewna sprawia, że naturalna struktura drewna jest bardziej widoczna. Z drugiej strony, w przypadku powierzchni wapnowanych pory drewna są zabarwione. Dzięki temu parkiet Meister w kolorze dębu, klonu, modrzewia lub buku daje zaskakujące efekty. Przekonaj się o wyjątkowym efekcie różnych wariantów i stwórz wysokiej jakości wnętrze w sposób stylowy i kreatywny. Różne wzory układania oferują jeszcze więcej możliwości. Wzory w jodełkę, kostkę czy drabinę nie pozostawiają nic do życzenia, jeśli chodzi o stylowe, kreatywne i nowoczesne aranżacje wnętrz.

Meister Parquet jest przyjazny dla środowiska

Oznaczenie "Błękitny Anioł" daje pewność, że parkiet ten charakteryzuje się niską emisją zanieczyszczeń. Pieczęć FSC" dokumentuje pochodzenie drewna ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Znak "REAL WOOD" gwarantuje, że parkiet jest wykonany z prawdziwego drewna. Napis "Made in Germany" oznacza, że produkcja jest naprawdę kontrolowana.

Kierunek układania parkietu jako element wzornictwa

Przy projektowaniu pomieszczeń podłoga odgrywa ważną rolę. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego drewna, wykończenie powierzchni i kolor parkietu. Oczywiście, wszystko to ma ogromny wpływ na efekt pomieszczenia.
Równie ważny jest kierunek układania parkietu. Zwykle zaleca się układanie parkietu równolegle do padania światła. Wtedy stawy nie są tak widoczne. Jeśli natomiast chcemy podkreślić fugi, parkiet Meister należy ułożyć w poprzek padania światła. Co jednak zrobić, gdy w pomieszczeniu jest kilka okien w różnych ścianach? Następnie należy ułożyć parkiet równolegle do przekątnej pomieszczenia. Tworzy to ciekawe efekty świetlne na podłodze. Czy chcesz położyć parkiet Meister w długim, wąskim pomieszczeniu?
Wówczas ważny jest kierunek instalacji. Jeśli parkiet zostanie ułożony wzdłuż, pomieszczenie będzie wyglądało na jeszcze węższe. Wygląda na szersze niż jest, jeśli położy się parkiet w poprzek pomieszczenia. Jeśli natomiast podłoga ma być przeznaczona do dużego pomieszczenia, można pomyśleć o zastosowaniu wzoru w jodełkę.

Różne formaty desek Meister Parquet

Meister Parquet można otrzymać jako:

 • Krótka deska
 • Długa deska
 • Dachówka
 • Pasek

Krótka deska jest bardzo zmiennym formatem i dlatego nadaje się do wielu sytuacji w pomieszczeniu. Jest on szczególnie łatwy w transporcie i montażu.

Długie deski mają ponad dwa metry długości. Dzięki temu nadają się one głównie do dużych pomieszczeń. W połączeniu z łączeniami na długich bokach format ten daje doskonałą iluzję nieskończenie długich desek.

Jeśli lubisz bardziej nowoczesne rozwiązania, być może odpowiednim formatem dla Ciebie będą płytki. Można je również układać w małych pomieszczeniach.

Format pasków jest szczególnie przydatny do układania wzorów - nie tylko wzoru jodełki.

Lakierowane czy naturalnie olejowane?

Meister Parquet jest dostępny w wariantach "lakierowany" lub "naturalnie olejowany". Obydwie te substancje są stosowane do uszczelniania parkietu. Na czym polega różnica?

Wykończenie lakierem nadaje drewnu naturalny, ciepły wygląd. Ten rodzaj uszczelnienia w pełni wydobywa charakter drewna. Dzięki temu podłoga jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji i odporna na zużycie. Stosowany lakier to ekologiczny, utwardzany promieniami UV, wolny od formaldehydu lakier akrylowy.

Naturalne oleje wnikają w pory drewna i tworzą naturalną, oddychającą i ochronną powłokę. Reguluje wilgotność i zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniu. Zachowany zostaje naturalny wygląd. Podkreśla się strukturę drewna i jego usłojenie. Powierzchnia ta wymaga jednak regularnej, dostosowanej do potrzeb pielęgnacji. Odpowiednie produkty do pielęgnacji można nabyć w firmach Meister lub Kaiser Parkett.

O czym należy pamiętać przy układaniu parkietu Meister?

 

 • Parkiet jest materiałem "oddychającym". Oznacza to, że parkiet reaguje na wilgotność i temperaturę otoczenia, pochłaniając lub oddając wilgoć. W ten sposób rozszerza się lub kurczy. Aby zapobiec temu zjawisku w trakcie układania parkietu lub tuż po jego ułożeniu, należy pozostawić parkiet na 48 godzin w celu aklimatyzacji. W tym celu należy położyć je płasko w nieotwartych opakowaniach w pomieszczeniu, w którym mają być zainstalowane.
 • Szczeliny dylatacyjne wokół parkietu zapewniają, że rozszerzanie lub kurczenie się parkietu nie powoduje powstawania pęknięć lub wybrzuszeń. Aby móc równomiernie zaprojektować szczeliny dylatacyjne, należy zaopatrzyć się w odpowiednią liczbę klinów dystansowych u wyspecjalizowanego sprzedawcy.
 • Jeśli przynajmniej jeden bok pomieszczenia jest dłuższy niż osiem metrów, należy również zaplanować w nim szczeliny dylatacyjne.
 • Do układania parkietu podłoże musi być mocne, czyste, równe i suche. Dlatego należy usunąć dywany lub stare wykładziny. Przed położeniem parkietu może być konieczne wyrównanie podłogi za pomocą szpachlówki lub naprawienie pęknięć. W każdym przypadku należy odkurzyć podłoże.
 • Podczas układania na podłożu mineralnym (jastrychu) należy przestrzegać maksymalnej dopuszczalnej wilgotności resztkowej. Zależy to od rodzaju podłoża i materiału, z którego wykonane jest pokrycie podłogowe. Dla parkietu obowiązują następujące wartości:
  bez ogrzewania podłogowego: wylewka cementowa lub jastrych cementowy: 2 % CM - wylewka siarczanowo-wapniowa lub jastrych siarczanowo-wapniowy: 0,5
  % CM Przy ogrzewaniu podłogowym wartości te spadają do 1,8 % CM lub 0,3 % CM CM oznacza metodę pomiaru wilgotności resztkowej. Informacja ta jest ważna, ponieważ różne metody pomiarowe mogą dawać różne wyniki. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał zgłosić roszczenie w ramach gwarancji producenta, akceptowana będzie tylko metoda CM.
 • W przypadku układania parkietu na podłożu mineralnym lub na ogrzewaniu podłogowym należy zastosować barierę paroszczelną, zwaną również barierą przeciwwilgociową. Jest to folia PE o grubości ok. 0,2 mm. Zapobiega ona przenikaniu wilgoci z podłoża do parkietu.
 • W przypadku układania na ogrzewaniu podłogowym należy upewnić się, że łączny opór cieplny parkietu, paroizolacji i ewentualnej izolacji akustycznej jest mniejszy niż 0,15 Km²/W. Im większy opór cieplny, tym niższy opór cieplny. Im większy opór cieplny, tym lepiej materiał izoluje od ciepła. Jest to jednak niepożądane w przypadku ogrzewania podłogowego. Ciepło powinno przenikać przez wykładzinę podłogową do pomieszczenia w sposób możliwie niezakłócony.
 • Jeśli chcesz położyć parkiet pływający, potrzebujesz izolacji akustycznej od uderzenia. Podczas układania podłogi pływającej między podłożem a wykładziną znajduje się warstwa powietrza. Działa to jak ciało rezonansowe dla dźwięku i w ten sposób go wzmacnia.
 • Aby starannie zaprojektować przejście między dwoma pomieszczeniami, potrzebny jest profil przejściowy lub profil wyrównujący. Jeśli wykładziny podłogowe w obu pomieszczeniach są tej samej wysokości, należy zastosować profil przejściowy. Jeśli te wykładziny podłogowe mają różne wysokości, potrzebny jest profil wyrównujący. Oba profile składają się z dwóch części: szyny dolnej i szyny górnej. Przed ułożeniem parkietu należy zamontować listwę dolną.
 • Potrzebną ilość parkietu oblicza się, mnożąc długość i szerokość pomieszczenia. Następnie należy dodać 5% do 10%, ponieważ podczas układania parkietu zawsze będą powstawać ścinki. Im bardziej skośne jest pomieszczenie, tym większy musi być naddatek.
 • Aby stworzyć atrakcyjne przejście między parkietem a ścianą, należy użyć listew przypodłogowych w pasujących kolorach.