Parador Parkiet

Parador engineered wood flooring the brand manufacturer

Marka PARADOR® to lata doświadczeń w produkcji drewnianych podłóg inżynierskich. Ta niemiecka firma, założona w 1977 r. i mająca siedzibę w Coesfeld, w regionie Münsterland w Nadrenii Północnej-Westfalii, specjalizuje się w produkcji drewnianych podłóg inżynierskich, np. Parador 3060, z szerokiej gamy materiałów i wzorów. Kreatywna i kosmopolityczna firma z oddziałami w Niemczech i Austrii fascynuje nie tylko swoim doświadczeniem w dziedzinie podłóg, ale także filozofią firmy.

Zrównoważony charakter produktów i wykorzystywanych materiałów jest dla firmy równie ważny, jak sprawiedliwe traktowanie surowców, dostawców surowców i własnych pracowników. Innowacyjna ekspresja jest dla firmy tak samo ważna jak stosowanie najnowszych technologii. W tym duchu projektowane są drewniane podłogi inżynierskie PARADOR®, które są sprzedawane ponad 4500 dealerom i architektom na całym świecie. Drewniane podłogi inżynierskie PARADOR® to wysokiej jakości produkty zaprojektowane przez mistrzów w swoim fachu.

Podłogi drewniane Parador - kreatywna różnorodność w projektowaniu przestrzeni życiowej zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju

Pokój jest miejscem, w którym czujemy się dobrze i które podkreśla potrzeby jego właścicieli.

To niespotykana ekspresja, którą projekt wnętrza potrafi przekazać, dając każdemu gościowi przynajmniej poczucie swojskiego ciepła opartego na niezrównanej elegancji lub nowoczesnej świadomości formy.

Począwszy od jakości podłogi, nasze stopy czują każdy krok i są dowodem na jakość użytego materiału. Fakt, że powierzchnia, czy to naturalnie szorstka, czy też dokładnie wyszlifowana, wpływa na brzmienie pomieszczenia pod względem akustycznym i wizualnym, przemawia za znaczeniem, jakie podłoże ma w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej.Przyjazność dla środowiska nowo stworzonych lub wypróbowanych rozwiązań podłogowych w postaci drewna klejonego Parador przejawia się we właściwościach produkcyjnych i recyklingowych stosowanych materiałów.

Zatrudnianie projektantów, którzy odnieśli sukces, nie tylko przekłada się na jakość wykładzin podłogowych, ale jest także miarą zamiłowania producenta marki do tego zawodu.

Produkty i firma PARADOR® otrzymały na przestrzeni lat liczne nagrody, takie jak Flooring Industry Award 2005, a także German Design Award i wkrótce potem Reddot Design Award.

Producent wspiera także promocję zrównoważonego leśnictwa na rzecz ochrony klimatu i jest partnerem fundacji Plant for the Planet.

Podsumowanie tego, co jest ważne:

 • uczciwe obchodzenie się z surowcami
 • lata doświadczenia
 • Najwyższa jakość
 • Łatwa i szybka instalacja
 • rzemiosło
Szeroka gama podłóg drewnianych Parador

U nas, w Parkettkaiser.de, dostawcy wysokiej jakości parkietów, asortyment marki PARADOR® jest dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji poprzez wybór różnych materiałów, faktur, słojów i wzorów.

Ogromny wybór tego producenta pozwala na uzyskanie rustykalnego i klasycznego nastroju dzięki zastosowaniu drewna konstrukcyjnego w postaci podłóg okrętowych z buku, dębu lub klonu jaworowego, a także dzięki serii ECO Balance, która jest przyjazna dla środowiska dzięki zastosowaniu deski czołowej lub serii Parador Classic 3060.

W obu projektach uderzające jest usłojenie drewna, które działa na obserwatora albo silnie i solidnie, albo płytko i przyjemnie spokojnie.
Pod względem kolorystycznym drewno symbolizuje otaczającą nas przyrodę, której różnorodność zapiera nam dech w piersiach.

Ale może być również ultranowoczesny, jak pokazują serie Trendtime, Open Frameworks czy edycja Floor Fields zaprojektowana przez Alfredo Häberli. Ten wzór o twórczej ekspresji, przypominający nowoczesny Bauhaus, redukuje pomieszczenie do powierzchni i koloru oraz symbolizuje sztukę rzemiosła w obchodzeniu się z naturalnym surowcem, jakim jest drewno, płuca naszej ziemi.


Gdzie stosuje się drewno konstrukcyjne Parador?

Podłoga drewniana Parador jest stosowana głównie w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w biurach, gabinetach i pomieszczeniach biznesowych. Nie nadaje się jednak do montażu w pomieszczeniach wilgotnych.. Dzięki szerokiej gamie gatunków drewna, wzorów i wymiarów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Oto jak skonstruowana jest podłoga drewniana Parador

Drewno konstrukcyjne Parador składa się z trzech warstw drewna. Rdzeniem jest ciało stałe warstwa środkowa świerkowo-jodłowa. Rdzeń z litego drewna zapewnia dużą stabilność wymiarową. Mechanizm zatrzaskowy wyfrezowany w długich bokach zapewnia stabilne połączenie między deskami.

Warstwa wierzchnia z litego drewna, o grubości do 4 mm, leży na warstwie środkowej. Impregnacja na całej powierzchni, która obejmuje również lamele po stronie czołowej, zapobiega wnikaniu wilgoci w głąb parkietu, a tym samym zapewnia doskonałą ochronę przed pęcznieniem.

Delikatne suszenie stosowanego drewna zapobiega pękaniu. Na spodniej stronie warstwy środkowej znajduje się okleina spodnia. Składa się ona z litego drewna świerkowego i nadaje parkietowi dodatkową stabilność wymiarową.
Opatentowane łączenie na zatrzask zapewnia trwałe i stabilne połączenie między deskami parkietowymi. Ten system zatrzaskowy sprawia, że instalacja jest bardzo łatwa i szybka.

 

Zalety parkietu

 • Ponieważ drewno jest materiałem higroskopijnym, pochłania wilgoć z powietrza lub oddaje ją z powrotem. Dzięki temu parkiet reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu i utrzymuje klimat w przyjemnych granicach.
 • Parkiet jest niezwykle trwały. Dlatego producenci udzielają gwarancji na 20-30 lat na użytek prywatny. Jeśli po latach powierzchnia parkietu stanie się nieestetyczna, można ją zeszlifować. Dzięki temu podłoga znów będzie wyglądać jak nowa.
 • Podłoga ta jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ drewno podczas wzrostu pochłania CO2. Jeśli w pewnym momencie parkiet zostanie poddany recyklingowi, uwolniona zostanie tylko taka ilość CO2, jaka została wcześniej pochłonięta.
 • Materiał do produkcji drewna konstrukcyjnego Parador pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej.
 • Drewniana podłoga jest zawsze przyjemnie ciepła pod stopami.
 • Podłogi z drewna modyfikowanego są elastyczne, a zatem nie obciążają stawów i kręgosłupa.
 • Podłoga drewniana Parador jest produktem w 100% naturalnym. Dzięki temu pomieszczenia nabierają wyjątkowo naturalnego charakteru.

Zasady montażu drewnianych podłóg inżynierskich Parador

 

Przed montażem należy pozostawić drewno konstrukcyjne na 48 godzin w celu zaaklimatyzowania się w pomieszczeniu.aby zaaklimatyzować się w pomieszczeniu. W tym celu należy ułożyć zamknięte paczki z drewnem maszynowym na płasko w pomieszczeniu, w którym będzie ono później montowane. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić co najmniej 17 °C. Wilgotność względna powinna wynosić od 30 % do 65 %.

Parkiet zasadniczo nie nadaje się do pomieszczeń wilgotnych.
Podłoże, na którym ma być ułożony parkiet, musi być równe, suche, mocne i bez pęknięć. Wszelkie nierówności większe niż 3 mm należy wyrównać za pomocą wypełniacza. Szczególnie w przypadku jastrychów należy upewnić się, że wilgotność resztkowa nie jest zbyt wysoka. Nie może ona przekraczać 0,5% w jastrychach anhydrytowych bez ogrzewania podłogowego i 2% w jastrychach cementowych. Jeśli obecne jest ogrzewanie podłogowe, wartości te spadają do 0,3% dla jastrychu anhydrytowego i 1,8% dla jastrychu cementowego. Wartości odnoszą się do pomiaru CM.
Wykładzina dywanowa nie nadaje się jako podłoże do układania parkietu. Podłogi z PCW i linoleum są odpowiednie tylko wtedy, gdy są przyklejone na całej powierzchni. W przypadku podkładów mineralnych należy zawsze stosować izolację przeciwwilgociową lub paroizolację. Może ona być już wbudowana w deski parkietowe lub można ją zainstalować w postaci folii PE o grubości 0,2 mm.
Należy zachować szczelinę dylatacyjną o szerokości co najmniej 10 mm w stosunku do ścian i innych elementów stałych. W przypadku większych powierzchni szczelina dylatacyjna musi być większa. Obliczać z dokładnością do 2 mm na m szerokości pomieszczenia. W przypadku układania parkietu w kilku pomieszczeniach lub gdy pomieszczenie ma wymiary większe niż 8 m x 12 m, należy zamontować dodatkową szczelinę dylatacyjną.

Podczas układania parkietu należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 40 cm odstępu między rzędami.

Układać tak, aby długie krawędzie desek parkietowych były równoległe do padania światła. Ponieważ deski parkietowe zawsze różnią się nieco kolorem, do montażu należy brać deski z różnych paczek. Dzięki temu uzyskuje się bardziej jednolity wygląd.

 

W ten sposób można utrzymać wartość parkietu w długim okresie czasu.

 

 • Natychmiast wytrzeć rozlane płyny.
 • Unikaj przenoszenia piasku i podobnych materiałów na podłogę. Działa to jak papier ścierny. Przy drzwiach wejściowych należy umieścić maty zatrzymujące brud.
 • Pasują do nóg mebli dzięki miękkim filcowym nakładkom. Zapobiegnie to powstawaniu zarysowań na parkiecie.
 • Parkiet powinien być mopowany na wilgotno, nigdy na mokro.
 • Nie należy używać środków do szorowania ani pasty do podłóg. Specjalne produkty do pielęgnacji podłóg drewnianych Parador można nabyć na przykład w Parkett Kaiser.
 • Nie należy używać myjki parowej do czyszczenia podłogi z drewna modyfikowanego.

Czyszczenie i pielęgnacja drewnianej podłogi parkietowej Parador

Podczas czyszczenia końcowego luźne cząstki są zamiatane lub odkurzane. Następnie podłoga jest wycierana na wilgotno przy użyciu komercyjnego środka czyszczącego dodanego do wody do wycierania.
Sprzątanie konserwacyjne polega głównie na codziennym zamiataniu lub odkurzaniu. Uporczywe zabrudzenia usuwa się wilgotnym mopem. W tym celu do wody używanej do mopowania można dodać odpowiedni środek czyszczący.Powierzchnia parkietu jest lakierowana, olejowana lub woskowana. Do ich pielęgnacji przeznaczone są specjalne środki pielęgnacyjne, które można nabyć m.in. w Parkett Kaiser.