Podłogi winylowe Wineo

Powrót do przeglądu Wineo Logo

 

Odkryj szeroką gamę produktów w odniesieniu do naszych wysokiej jakości podłóg winylowych Wineo.

Wineo to w zasadzie dość młoda marka, która powstała kilka lat temu w wyniku połączenia ówczesnych rodzinnych firm Windmöller i Witex. Winyl samoprzylepny Wineo zachwyca swoim autentycznym wyglądem w dekorach kamiennych i drewnianych, a także oferuje najwyższe standardy jakości w zakresie podłóg winylowych. Wszystkie dekory są dostępne w wersji klejonej, ale także jako podłogi typu click, co czyni je szczególnie wyjątkowymi. Montaż podłóg jest szczególnie przyjemny dzięki praktycznej technologii klejenia, a wygląd i wrażenie, jakie sprawiają poszczególne płytki winylowe, również pozytywnie zaskakują. Podłogi winylowe Wineo mają bardzo elastyczną powierzchnię, co oznacza, że płytki są zawsze ciepłe pod stopami i dlatego przyjemnie się po nich chodzi. Ponadto szeroka gama wzorów stanowi wyraźny akcent, a podłogi winylowe w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z kamienia naturalnego. Konstrukcja i praktyczne cechy naszych produktów:

 • Wineo 400
 • Wineo 600
 • Wineo 800

które można kupić w naszym sklepie, odzwierciedlają wyjątkową siłę innowacji Wineo.

Krótkie wyjaśnienie cech unikalnych podłóg winylowych Wineo

Asortyment podłóg winylowych Wineo oferuje odpowiedni produkt dla każdego charakteru i gustu - dzięki podzielonym seriom można również szybko i łatwo znaleźć indywidualny produkt. Podłogi winylowe o wyglądzie drewna mają maksymalną warstwę użytkową o grubości 0,3 mm, natomiast podłogi winylowe Wineo o wyglądzie płytek mają maksymalną warstwę użytkową o grubości 0,55 mm. Praktyczne podłogi winylowe są wytwarzane z włókien plastikowych i dodatków, które są uszlachetniane w specjalnym procesie w celu uzyskania wysokiej jakości podłóg winylowych. Ze względu na swój charakter, podłogi winylowe Wineo można również łatwo montować na systemach ogrzewania podłogowego - odpowiednie ciepło jest przekazywane do góry niemal bez strat.

Pielęgnacja podłóg winylowych Wineo jest również dziecinnie prosta

Ponieważ winyl Wineo nadaje się do stosowania w pomieszczeniach wilgotnych, można go również stosować w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia i przedpokój. Jeśli chodzi o czyszczenie, podłogi winylowe są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ani czyszczenia konserwacyjnego. Zalecamy jedynie cotygodniowe przecieranie wodą lub łagodnymi środkami czyszczącymi - czasochłonna pielęgnacja wstępna nie jest konieczna. Te i wiele innych zalet podłóg winylowych Wineo sprawiły, że stały się one jednym z najpopularniejszych asortymentów w naszym sklepie internetowym - pozwól nam zaskoczyć Cię naszym dużym wyborem!

Podłogi winylowe Wineo łączą zalety podłóg winylowych z wyjątkowym wyglądem drewna, kamienia lub nowoczesnych wzorów. Podłoga ta jest ekonomiczna i łatwa w utrzymaniu. Jest on produkowany nie tylko w wielu wersjach, ale także dla różnych obciążeń.

Winyl Wineo jest oferowany w trzech liniach produktowych - każda do klejenia i z systemem zatrzaskowym:

 • Wineo 400 z podkategoriami Drewno, drewno XL i kamień
 • Wineo 600 z podkategoriami Wood, Wood XL, Stone i Stone XL
 • Wineo 800 z podkategoriami Drewno, Drewno XL, Kamień XL, Dachówka i (dachówki) i Rzemiosło (wzory fantasy)

Różnorodność wzorów KLICK-ViNYLBODEN firmy WINEO

Nowoczesne techniki druku i tłoczenia pozwalają na odtworzenie struktury naturalnych materiałów. Rezultat jest wizualnie prawie nie do odróżnienia od oryginału. Odtwarzane są również wrażenia dotykowe. Odtworzono różne faktury kamieni, a także sęki i słoje drewna.
Różne wzory są oferowane w wersji jasnej i ciemnej. Jasne odcienie podłogi sprawiają, że pomieszczenie jest jaśniejsze. Pasują do większości stylów aranżacji wnętrz. Piękny efekt można uzyskać, ustawiając ciemne meble na jasnej podłodze winylowej.
Jeśli wolisz klasyczny, elegancki wygląd, możesz wybrać ciemną podłogę i połączyć ją z jasnymi meblami. Przykładem jasnych i ciemnych wersji jest dekor dębowy. Jednak w przypadku wersji ciemnej pomieszczenie powinno być odpowiednio duże.

 

KLICK-ViNYLBODEN firmy WINEO ma działanie prozdrowotne

 

 • Płytki kamienne są bardzo praktyczne w wilgotnych pomieszczeniach, a w zależności od wzoru mogą też wyglądać niezwykle elegancko. Niestety jednak mają one również bardzo zimną powierzchnię, co może być bardzo nieprzyjemne, przynajmniej w zimie. Z drugiej strony, podłoga winylowa Wineo jest zawsze miła i ciepła pod stopami. Można łatwo połączyć tę przyjemną, prozdrowotną właściwość z eleganckim wyglądem płytek kamiennych. Wineo oferuje bezpośrednio kilka pasujących dekorów.
 • Podłogi winylowe Wineo są również elastyczne. Dzięki temu nie obciąża stawów.
 • Uszczelnienie powierzchni zapewnia, że podłoga winylowa jest bardzo łatwa do czyszczenia. Dzięki temu idealnie nadaje się dla osób cierpiących na alergie. Doceniają to również rodziny z dziećmi i zwierzętami. Dzięki podłogom winylowym zawsze masz do dyspozycji nienaganną pod względem higienicznym wykładzinę podłogową.
 • Podłogi winylowe Wineo są antypoślizgowe, co zapobiega wypadkom domowym.
 • Winylowa podłoga tłumi odgłosy kroków. W ten sposób nie tylko oszczędza się nerwy sobie, ale także sąsiadom.

Zastosowano tu laminat winylowy Click

 

W przypadku podłóg winylowych Wineo click numery kolekcji, np. Wineo 600, wskazują, do jakich obciążeń przeznaczona jest dana wykładzina, a tym samym do jakich zastosowań. Wyższy numer kolekcji oznacza większe możliwe obciążenie.
Obszary zastosowań i możliwy stopień naprężeń są również określane przez producentów za pomocą klas użytkowania. Podłogi winylowe Wineo click są cenione zarówno w domach prywatnych, jak i w biurach, gabinetach i przedsiębiorstwach handlowych.
W zależności od wersji może być instalowany nad ogrzewaniem podłogowym lub w pomieszczeniach wilgotnych.

 

Co należy rozumieć przez klasy użytkowania?

Klasy użytkowania wskazują obszary zastosowań, do których nadaje się dana wykładzina podłogowa. Oznakowanie to jest niezależne od producenta, dzięki czemu możliwe jest sensowne porównanie różnych ofert. Podłoga, która może wytrzymać więcej, jest zwykle droższa niż taka, która jest przeznaczona do mniejszych obciążeń.

Oprócz ceny można łatwo wybrać wykładzinę podłogową, która jest przeznaczona do większych obciążeń. Nie należy jednak wybierać takich, które są przeznaczone do lżejszych ładunków. Bardzo szybko uległby zużyciu i nie osiągnąłby zakładanego okresu eksploatacji.

W takim przypadku wygasa również gwarancja producenta.

Klasa użytkowania, często oznaczana skrótem NK, składa się z dwóch cyfr. Pierwsza cyfra wskazuje, czy dane pokrycie podłogowe jest przeznaczone do użytku domowego, komercyjnego czy przemysłowego. Tutaj 2 = mieszkalny, 3 = handlowy, 4 = przemysłowy. Druga cyfra oznacza intensywność ewentualnego stresu.

Oznacza to: 1 = niski poziom stresu, 2 = normalny poziom stresu, 3 = wysoki poziom stresu. Dla obszarów mieszkalnych zwykle wybiera się klasy 22 lub 23.

Jakie są zalety klejenia winylu Wineo?


Przyklejenie podłogi winylowej Wineo na całej powierzchni sprawia, że jest ona całkowicie wodoodporna. Jest to idealne rozwiązanie w wilgotnych pomieszczeniach i w obecności rozpryskującej się wody. Klejenie oznacza również, że pomiędzy podkładem a podłogą nie ma możliwości uwięzienia powietrza.

Dzięki temu uzyskuje się dobrą izolację dźwięków uderzeniowych. Ponieważ hałas powodowany przez chodzenie jest również zredukowany, pomieszczenie z taką podłogą ma lepszą akustykę.

 

Ważne akcesoria do podłóg winylowych Wineo click

W Parkettkaiser nie tylko otrzymasz podłogę winylową Wineo click, ale także od razu pasujące do niej akcesoria. Najważniejszymi akcesoriami są:

 • Wykończenia końcowe
 • Profile przejściowe
 • profile wyrównujące
 • Podkłady jako bariera przeciwwilgociowa
 • Podkłady jako izolacja akustyczna
 • Podkłady do izolacji termicznej

 

Dzięki profilom końcowym można stworzyć przyjemne przejście między wykładziną podłogową a ścianą.Profile przejściowe służą do tworzenia przejść z jednego pomieszczenia do drugiego. Stosuje się je, gdy w obu pomieszczeniach znajdują się wykładziny podłogowe o tej samej wysokości. Jeśli wysokość tych pokryć podłogowych jest różna, potrzebny jest profil wyrównujący.
Izolacja przeciwwilgociowa jest potrzebna, jeśli wykładzina ma być ułożona na jastrychu lub na ogrzewaniu podłogowym. Bariera przeciwwilgociowa lub paroizolacyjna zapewnia, że wilgoć nie przedostaje się do pokrycia podłogowego od spodu. W przypadku podłóg winylowych Wineo podkłady zapewniające izolację akustyczną i termiczną są potrzebne tylko w wyjątkowych przypadkach.

 

Próbka mówi więcej niż tysiąc słów

Uważasz, że pomysł zainstalowania podłogi winylowej Wineo jest interesujący, ale nie jesteś jeszcze pewien co do projektu? Dlaczego więc nie zamówić bezpłatnej próbki swojego ulubionego wzoru? Pozwoli to zobaczyć bezpośrednio na miejscu, jak będzie wyglądała podłoga.